restauracja

Nadchodzące wydarzenia przypominają, że do Wielkanocy zostało już naprawdę niewiele czasu.

Jeżeli nie macie ochoty lub czasu na świąteczne gotowanie, wiele łódzkich restauracji przygotowało specjalne wielkanocne oferty, ale nie o nich będzie dzisiaj mowa. My skupimy się na innych wydarzeniach z Wielkanocą w tle, ale wpadniemy też do wine baru i na komentowaną degustację. Zaczynamy!

Klub Wino

Na wizytę w Klubie Wino warto zarezerwować sobie nawet nie jeden, a dwa nadchodzące wieczory. W piątek o 19.00 degustacja komentowana pod hasłem Wino i ser, zaś w sobotę oficjalne otwarcie wine baru. Piątkowe spotkanie poprowadzi Marta Wrześniewska, ekspertka w temacie serów (o których pisze do Magazynu Wino) i win (Pani Marta jest redaktorką Winicjatywy). Będzie dużo o łączeniu serów z winami, nie tylko w teorii, ale również w praktyce (do spróbowania 5 gatunków sera i tyle samo odpowiednio dobranych trunków). Udział kosztuje 120 zł.

Fot: Klub Wino

Sobotnia inauguracja wine baru rozpocznie się o godz. 11.00 i jak znamy Klub Wino, potrwa do późnych godzin nocnych. Na miejscu będzie można skosztować win z oferty sklepu (doliczane jest 20% korkowego), zamówić drinka lub wino na kieliszki, a również zjeść małe co nieco. Wine bar na razie startuje z serami, wędlinami i drobnymi zakąskami, ale już niedługo w ofercie pojawią się również dania na gorąco.

OFF Piotrkowska

Z Piotrkowskiej 217 przenosimy się pod numer 138/140. Pierwszy powiew Wielkanocy da się pewnie poczuć na kolejnej edycji Eko Targu (początek w sobotę o godz. 10.00), świątecznie będzie też w Book&Cook. W sobotę o godz. 18.00 wielkanocne potrawy w nowym wydaniu zaprezentuje Paweł Kibart (w menu m.in. żur na gęsinie oraz kulebiak z łososia z sosem chrzanowym), w niedzielę o 11.00 babeczki, mazurki i sernikowe jajeczka przygotowywać będzie Pani Bufetowa, czyli Diana Magnowska – Nowicka. Warsztaty z Pawłem Kibartem kosztują 230 zł, z Panią Bufetową 140 zł (to cena wspólnego udziału rodzica z dzieckiem).

Fot: Book&Cook

Na tym nie koniec. Już jutro kawiarnia Daleko Blisko zabierze nas w podróż koleją przez Rosję, Mongolię i Chiny, a w niedzielę DOM zaprosi na kiermasz wielkanocny. Nie znamy jeszcze dokładnie wystawców, ale wiemy, że spotkacie tu zarówno stoiska z rękodziełami, ubraniami, książkami i kulinariami. Start o godz.13.00. Jeżeli przed świętami chcielibyście jeszcze przećwiczyć produkcję domowego chleba na zakwasie, wpadajcie zaś na warsztaty do Spółdzielni. Spotkanie organizuje Umed Coolinarnie, a poprowadzi je Justyna Ossowska z Kury Modowej. Termin: niedziela, godz. 10.00, koszt 20 zł (dochód zostanie przekazany na konto Fundacji Gajusz).

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...