Weekend w łódzkich restauracjach

Majówka wystartowała, jeśli zostaliście w mieście, to czeka na was kilka fajnych, okołokulinarnych wydarzeń.

Otwarcie Na Górze Cocktail Bar

Cocktail Bar Na Górze

Zaczynamy dzisiaj wieczorem na Piotrkowskiej 102. O godzinie 21.00 oficjalnie ruszy tutaj cocktail bar Na Górze. Będziecie tu mogli spróbować koktajli, głównie na bazie wermutu i ginu. Lokal nawiązywać ma do barów typu speakeasy, czyli nielegalnych przybytków z okresu prohibicji. W podobnym charakterze odbędzie się też otwarcie. Impreza w rytmach swingu nawiązywała będzie do klimaty lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Osoby, które wczują się w ten klimat i wyrażą to tematycznym strojem przez całą noc będą mogły pić za pół ceny. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Open Air Jazz Evening w Dzikiej Kaczce

Open Air Jazz Evening w Dzikiej Kaczce

Jeśli od swingu wolicie jazz, to wybierzcie się dzisiaj na Open Air Jazz Evening do Dzikiej Kaczki (Sosnowa 1, Zgierz, centrum Nowa Gdynia). W samo południe nastąpiło tu oficjalne otwarcie tarasu przed restauracją, na którym wieczorem zespół Popular Trio zagra standardy jazzowe. Do godziny 16.00 na dzieciaki czeka tu animator, który zajmie im czas wspólnymi zabawami. W tym czasie rodzice będą mieli okazję spróbować nowości z wiosenno-letniej karty restauracji. Otwarcie tarasu jest bowiem połączone z premierą nowego, sezonowego menu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wege Festiwal na Piotrkowskiej 217

Wege Majówka na Piotrkowskiej 217

Majówka na Piotrkowskiej 217 upłynie pod znakiem wegańskiego jedzenia. W niedzielę,  1 maja na teren podwórka zjadą food trucki serwujące dania kuchni roślinnej. Na Wege Festiwalu zjecie między innymi  burgery z soczewicy, pizza z tofu, dania kuchni bliskowschodniej i domowe pierogi. Nie zabraknie też wegańskich propozycji dla miłośników słodyczy i deserów, pojawią się również naturalne przetwory. Impreza potrwa od godziny 11.00 do 18.00, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Stacja Majówka

Stacja Majówka w Tubajce

Niedzielę możecie też spędzić w Parku Źródliska, w którym rodzinna sklepo-kawiarnia Tubajka organizuje trzecią edycję Stacji Majówka. Impreza zainauguruje nowy sezon piknikowy w parku. Przez cały dzień czekały tu będą na was atrakcje dla całej rodziny. Uczestnicy wydarzenia dostaną koce i kosze piknikowe z lemoniada i kanapkami. Jeśli pogoda nie pozwoli na leniwe siedzenie na kocu, to nie zabraknie zabaw na rozgrzewkę. Na najmłodszych czeka strefa sensoryczna, na starszych strefa plastyczna i sportowa, a na wszystkich mnóstwo atrakcji i pysznego jedzenia.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...