Weekend w restauracjach

W ten weekend możecie spróbować jedzenia ulicznego i nowych dań z menu łódzkiego klubu, wybrać się na piknik i obejrzeć ciekawy dokument muzyczny.

Street Food Festival w Galerii Łódzkiej

Street Food Festiwal w Galerii Łódzkiej

Dziś i jutro na terenie przed Galerią Łódzką odbędzie się kolejna edycja święta jedzenia ulicznego. Imprezę organizuje Sumienny Foodtruckowiec i Street Food Polska. Goście będą mogli spróbować jedzenia z ponad 20 mobilnych restauracji i kawiarni. Obok klasyki street foodowego gatunku, czyli  burgerów pojawią się dania kuchni wietnamskiej, meksykańskiej, japońskiej czy amerykańskiej. Zjecie tu zapiekanki, tacos, pieczone mięsa i przysmaki wegańskie. Impreza potrwa od godziny 11.00  w sobotę do 19.00 w niedzielę.

Trzecie urodziny 6. Dzielnicy

Trzecie urodziny 6. Dzielnicy

W sobotni wieczór wybierzcie się do 6. Dzielnicy, która tego dnia świętowała będzie swoje trzecie urodziny. W lokalu, który zasłynął ciekawymi imprezami i koncertami możecie nie tylko wypić pyszne drinki i koktajle, ale także pojeść. W menu bistro przystawki, kanapki, tarty i zupy oraz zestawy lunchowe. W sobotę, podczas urodzinowej imprezy, którą poprowadzą DJe z kolektywu Exlovers zadebiutuje nowa karta bistro oraz drinków. Impreza rozpocznie się o 20.00, a wstęp na nią jest bezpłatny.

Tęczowy piknik w Grandzie

Tęczowy piknik w Grandzie

W niedzielę, 24 kwietnia, klubokawiarnia Granda zaprasza na pierwszy w tym sezonie piknik na weganie organizowany wspólnie z Fabryką Równości. Impreza odbędzie się na świeżym powietrzu, na podwórku przed klubokawiarnią. Na pikniku jak zawsze nie zabraknie pysznego, wegańskiego jedzenia, a o dodatkowe atrakcje zadba Fabryka Równości oraz Klaudyna Andrijewska z przyjaciółmi. w trakcie wydarzenia odbędzie się między innymi foto happening „Popieram Związki” oraz akustyczne jam session. Będzie można kupić tęczowe bransoletki, a na dzieciaki czekają gry i zabawy. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy przynieść wegańskie danie lub zapłacić 10 zł. Cała kwota zebrana w trakcie pikniku przekazana zostanie Fabryce Równości.

KineDok w Owocach i Warzywach

KineDok w Owocach i Warzywach

Również w niedzielę, w klubokawiarni Owoce i Warzywa odbędzie się piąta projekcja przeglądu europejskiego kina dokumentalnego KineDok. To międzynarodowy klub filmowy skupiający miłośników i twórców kina dokumentalnego, która zrzesza kilka krajów europejskich. W ramach projektu w klubokawiarni Owoce i Warzywa odbywają się nieodpłatne pokazy filmów wybranych przez ekspertów KineDok. W niedzielę wyświetlony zostanie węgierski dokument z 2015 roku pt. „Bracia w muzyce”. Film opowiada historię muzyka folkowego, który dochodząc do zdrowia po wypadku samochodowym nagrywa cover piosenki lokalnej gwiazdy popu, który staje się największym przebojem ostatniej dekady na Węgrzech. Jeśli lubicie dokumenty muzyczne, to ten film jest dla was. Początek seansu o godzinie 18.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...