Weekend w restauracjach i na świeżym powietrzu

Nadchodzący weekend w łódzkich restauracjach upłynie pod znakiem brunchy i promocji. Sprawdźcie dokąd warto się wybrać.

 

Urodziny Złotego Imbiru

Urodziny Złotego Imbiru

W sobotę i niedzielę restauracja Złoty Imbir będzie świętowała swoje drugie urodziny. Z tej okazji na wszystkich gości czekała będzie słodka niespodzianka i kieliszek wina w prezencie. Dodatkowo posiadacze karty stałego klienta mogą liczyć na podwójny rabat. Do Złotego Imbiru warto wybrać się z jeszcze jednego powodu. Wszystkie paragony z dwóch urodzinowych wezmą udział w losowaniu nagrody specjalnej – zaproszenia do restauracji o wartości 100 zł.

Boker tov!, czyli izraelski brunch w Jaffie

Boker tov!, czyli izraelski brunch w Jaffie

Jaffa niedawno zadomowiła się w nowym miejscu. Lokal na terenie OFF Piotrkowska działa od niespełna miesiąca i właśnie zaprasza na pierwszy niedzielny brunch izraelski. Spotkania cieszyły się dużą popularnością w poprzedniej lokalizacji, a teraz ich formuła ulega niewielkiej zmianie. Poza pysznym jedzeniem planowane są spotkania i dyskusje z ciekawymi osobami związanymi z łódzką Gminą Żydowską. Inauguracyjny brunch odbędzie się w najbliższą niedzielę o 10.30. Spotkanie odbędzie się w formule szwedzkiego stołu – płacąc 30 złotych możecie jeść do woli. A w menu jak zwykle sezonowe, bliskowschodnie przysmaki. Będą dania z bobu, młodych ziemniaków, kalafiora, buraków, botwiny, cykorii czy szparagów. Nie zabraknie też oczywiście humusów, w których specjalizuje się Jaffa.

Brunch w skyFLY barze

Brunch w skyFLY barze

Na niedzielny brunch zaprasza też hotel andel’s, który swoją kulinarną ucztę organizuje w niezwykłym miejscu. Przez całe lato brunche będą się odbywały w skyFLY barze mieszczącym się na hotelowym dachu. Będziecie zatem mieli okazję nie tylko zjeść pyszności przygotowane przez szefa kuchni restauracji Delight, Mirosława Jabłońskiego, ale także podziwiać wyjątkowy widok na Łódź. Brunch zaczyna się o godzinie 13.00 i odbywa się w formule „jesz ile chcesz”, co oznacza, że w cenie 79 zł od osoby możecie wcinać do woli. Pełne menu niedzielnej uczty znajdziecie tutaj.

Ostatnia wieczerza wiosennych koktajli

Pożegnanie letniej karty koktajli w Williamsburgu

Jeśli od jedzenia wolicie w weekend się napić, to wpadajcie w sobotę do klubu i bistro Williamsburg. Lokal pożegna oficjalnie wiosenną kartę koktajli i na wszystkie drinki dostaniecie aż 40% rabatu. Wszystkie trunki tego wieczoru przygotuje dla was dwóch wyjątkowych barmanów – Danny Flame i Miszka. Pierwszy to długoletni pracownik Foto Cafe 102, gdzie uczestnik wielu krajowych konkursów barmańskich, laureat i finalista światowego konkursu Jameson Bartenders Ball 2014. Drugi zdobywał doświadczenie w Foto Cafe 102 i Scenografii, a możecie spotkać go za barem Williamsburgu. Na pewno będzie pysznie.

Brazylijski piknik

Brazylijski Piknik

W sobotę, 9 lipca na polanie przy amfiteatrze w Parku Julianowskim odbędzie się Piknik Brazylijski. Będziecie tu mogli spróbować swoich sił podczas treningów brazylijskich sztuk walki: capoeiry i ju-jitsu, posłuchać muzyki w wykonaniu łódzkiej szkoły batucady, obejrzeć pokaz samby w wykonaniu tancerek grupy Samba Extrema i nauczyć się podstawowych kroków tego popularnego tańca. Na głodnych uczestników imprezy czekał będzie food truck ParkCafe, który z okazji pikniku przygotuje coś specjalnego dla wszystkich gości. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 17.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...