fbpx

Wydarzenia

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo intensywnie. W łódzkich restauracjach, pubach i kawiarniach sporo będzie się działo – od pokazów magii, przez degustacje i konkursy picia piwa na czas, po warsztaty dla dzieci.

Piątek

Restauracja American Bull w Manufakturze zaprasza na Magiczny Piątek, czyli wieczór magii i iluzji w wykonaniu utalentowanego iluzjonisty Damiana Spętanego. Spróbuje on oczarować gości restauracji w godzinach 18.00 – 20.30. Magicznie będzie też w herbaciarni Kocie Oczy przy ul. Piotrkowskiej 25, w której dyżurowała będzie Wróżka Kamma. W specjalnej ofercie goście skorzystać będą mogli z zestawu herbata, ciasto i wróżba w cenie 40 zł. W sklepie Ser Lanselot w OFF Piotrkowska odbędzie się degustacja komentowana z cyklu polskie sery – polskie wina. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną polskie sery oraz wina z polskich winnic, o których opowie Maciej Nowicki z portalu Winicjatywa. Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł od osoby. Jak co tydzień, restauracja Zbożowa zaprasza na kolację „jesz ile chcesz”, której tematem przewodnim będzie tym razem kuchnia indyjska. Start o 18.00, cena – 25 zł od osoby.

Sobota

W restauracji Bawełna w Manufakturze rusza klub festiwalowy XX. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W lokalu będzie można  oglądać wystawę zdjęć ze spektaklu Podróż zimowa, który zwyciężył zeszłoroczną edycję Festiwalu oraz spróbować przygotowanego specjalnie z tej okazji makaronu. Pod nazwą BLACK & WHITE kryje się czarny i biały makaron tagliatelle z owocami morza, oliwą, bazylią, czosnkiem i pomidorkami cherry. W kawiarni Kogle Mogle przy Legionów odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Wejdź do szafy, czyli bezgotówkowa wymiana ubrań. Od godziny 17.00 każdy może pojawić się w lokalu z niepotrzebnymi mu już ciuchami, dodatkami czy biżuterią i wymienić się z innymi uczestnikami wydarzenia. W trakcie spotkania kawa latte oferowana będzie w promocyjnej cenie 5 zł. Z okazji zbliżającego się Dnia św. Patryka Pub Biblioteka zaprasza w sobotę i niedzielę na konkurs Picia Rury Piwa na Czas. Czteroosobowe zespoły śmiałków zmierzą się z rurami wypełnionymi 5 litrami piwa w walce o 30-litrową beczkę piwa do wykorzystania w lokalu. Zapisy drużyn przyjmowane są w barze.

Niedziela

Restauracje Presto przy ulicy Piotrkowskiej zapraszają na kolejną edycję bezpłatnych warsztatów pizzy dla dzieci. W ich trakcie maluchy nauczą się przygotowywać włoskie specjały pod okiem opiekunów i pizzerów. W kolejną Podróż Kulinarną zabierze nas Szafa Lunch Bar. Tym razem goście wybiorą się do Hiszpanii, a w szef kuchni zaserwuje gazpacho i paellę. Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Restauracja Spółdzielnia zaprasza zaś na bezpłatne warsztaty twórcze dla dzieci. Spotkanie poświęcone lampom olejowym poprowadzi pracowania OKO, a w jego trakcie maluchy zabarwią olej i wykonają lampki olejowe.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...