Wydarzenia

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo intensywnie. W łódzkich restauracjach, pubach i kawiarniach sporo będzie się działo – od pokazów magii, przez degustacje i konkursy picia piwa na czas, po warsztaty dla dzieci.

Piątek

Restauracja American Bull w Manufakturze zaprasza na Magiczny Piątek, czyli wieczór magii i iluzji w wykonaniu utalentowanego iluzjonisty Damiana Spętanego. Spróbuje on oczarować gości restauracji w godzinach 18.00 – 20.30. Magicznie będzie też w herbaciarni Kocie Oczy przy ul. Piotrkowskiej 25, w której dyżurowała będzie Wróżka Kamma. W specjalnej ofercie goście skorzystać będą mogli z zestawu herbata, ciasto i wróżba w cenie 40 zł. W sklepie Ser Lanselot w OFF Piotrkowska odbędzie się degustacja komentowana z cyklu polskie sery – polskie wina. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną polskie sery oraz wina z polskich winnic, o których opowie Maciej Nowicki z portalu Winicjatywa. Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł od osoby. Jak co tydzień, restauracja Zbożowa zaprasza na kolację „jesz ile chcesz”, której tematem przewodnim będzie tym razem kuchnia indyjska. Start o 18.00, cena – 25 zł od osoby.

Sobota

W restauracji Bawełna w Manufakturze rusza klub festiwalowy XX. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W lokalu będzie można  oglądać wystawę zdjęć ze spektaklu Podróż zimowa, który zwyciężył zeszłoroczną edycję Festiwalu oraz spróbować przygotowanego specjalnie z tej okazji makaronu. Pod nazwą BLACK & WHITE kryje się czarny i biały makaron tagliatelle z owocami morza, oliwą, bazylią, czosnkiem i pomidorkami cherry. W kawiarni Kogle Mogle przy Legionów odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Wejdź do szafy, czyli bezgotówkowa wymiana ubrań. Od godziny 17.00 każdy może pojawić się w lokalu z niepotrzebnymi mu już ciuchami, dodatkami czy biżuterią i wymienić się z innymi uczestnikami wydarzenia. W trakcie spotkania kawa latte oferowana będzie w promocyjnej cenie 5 zł. Z okazji zbliżającego się Dnia św. Patryka Pub Biblioteka zaprasza w sobotę i niedzielę na konkurs Picia Rury Piwa na Czas. Czteroosobowe zespoły śmiałków zmierzą się z rurami wypełnionymi 5 litrami piwa w walce o 30-litrową beczkę piwa do wykorzystania w lokalu. Zapisy drużyn przyjmowane są w barze.

Niedziela

Restauracje Presto przy ulicy Piotrkowskiej zapraszają na kolejną edycję bezpłatnych warsztatów pizzy dla dzieci. W ich trakcie maluchy nauczą się przygotowywać włoskie specjały pod okiem opiekunów i pizzerów. W kolejną Podróż Kulinarną zabierze nas Szafa Lunch Bar. Tym razem goście wybiorą się do Hiszpanii, a w szef kuchni zaserwuje gazpacho i paellę. Koszt udziału wynosi 15 zł od osoby. Restauracja Spółdzielnia zaprasza zaś na bezpłatne warsztaty twórcze dla dzieci. Spotkanie poświęcone lampom olejowym poprowadzi pracowania OKO, a w jego trakcie maluchy zabarwią olej i wykonają lampki olejowe.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...