Weekend ze zdrową żywnością

W ten weekend w Łodzi odbędą się aż trzy imprezy poświęcone zdrowej, regionalnej żywności i aktywnemu stylowi życia. Będzie można zjeść zdrowe dania przygotowane przez restauracje i kupić pyszną żywność od lokalnych producentów.

Apetyt na zdrowie w Pasażu Łódzkim

Apetyt na zdrowie w Pasażu Łódzkim

Zaczynamy w Pasażu Łódzkim, gdzie od wczoraj trwają targi regionalne „Apetyt na zdrowie”. Do niedzieli, 13 marca, będziecie tu mogli kupić przysmaki z różnych stron kraju. Na stoiskach swoje produkty zaprezentują lokalni wytwórcy, którzy zaoferują staropolskie wędliny, pieczywo na zakwasie, przetwory, warzywa, suszone owoce, miody i pierniki. To już trzecia edycja tego wydarzenia. Jego popularność skłoniła organizatorów do wprowadzenia targów do stałego programu wydarzeń w centrum handlowym. Podobne imprezy będą się odbywały co miesiąc.

Fit Bazar na Piotrkowskiej 217

Fit Bazar na Piotrkowskiej 217

W sobotę i niedzielę, 12 i 13 marca, w podwórku przy Piotrkowskiej 217 odbędzie się trzecia edycja Fit Bazaru. To cykliczny festiwal promujący zdrowy tryb życia i ekologię w różnym wydaniu. Impreza składa się z kilku różnych stref tematycznych, z których każda poświęcona jest ekologii w innym aspekcie życia. Amatorów zdrowej żywności zainteresują z pewnością dwie strefy – Fit Gastro i Fit Targ. W pierwszej spotkacie stoiska restauracji i food trucki z całej Polski, które specjalnie na tę okazję przygotują zdrowe dania reprezentujące kuchnie całego świata. Główną ideą jest menu stworzone z pełnowartościowych produktów. W strefie Fit Targ zaprezentują się producenci zdrowej żywności i kosmetyków. Na terenie imprezy pojawi się też miasteczko rowerowe, w którym rowerzyści będą mogli zapoznać się z ofertą sprzętu rowerowego regionalnych dystrybutorów, stuningować i spersonalizować swoje jednoślady. W Strefie Handmade czekali będą wystawcy oferujący ubrania i dodatki, a w Strefie Active poświęconej tematyce sportu i rekreacji będzie można spróbować swoich sił w niecodziennych aktywnościach od tańca po szermierkę.

Jarmark Staropolski w M1

Jarmark Staropolski w M1

Również w sobotę i niedzielę, w Centrum Handlowym M1 przy ulicy Brzezińskiej odbędzie się Jarmark Staropolski. To cykliczna impreza organizowana w każdy drugi i czwarty weekend miesiąca. Znajdziecie na niej stoiska lokalnych producentów żywności oferujących wędliny, miody, tradycyjnie wypiekane chleby, sękacze, ciasta i ciasteczka, wyroby garmażeryjne, pasztety, makarony i ryby. Są sery, wiejskie jaja, masło, naturalne soki, nalewki i mnóstwo przetworów z owoców i warzyw. Wiele oferowanej żywności pochodzi z ekologicznych upraw. Można tu też znaleźć lub zamówić u wystawców różne trudno dostępne warzywa i inne produkty. Jarmark czynny będzie w godzinach pracy centrum M1.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...