38 tys. złotych – to najwyższa kwota zamówienia przez Glovo od jednej osoby z Polski! Te wyniki mogą być zaskakujące. Zapnijcie pasy. Mamy podsumowanie roku od aplikacji delivery!

W tym roku aplikacja Glovo została jednym z partnerów nadchodzącego Jemy w Łodzi Pizza Fest. Co oznacza, że festiwalowe pizze będziecie mogli zamawiać wygodnie przez aplikację. No właśnie, wygoda to słowo klucz. Dzięki tej apce nie trzeba wertować po internecie w poszukiwaniu menu, numeru kontaktowego i informacji czy dana restauracja świadczy dostawy. Ale, ale! Restauracje to jeszcze nie wszystko, przez Glovo kupicie także produkty spożywcze a nawet… artykuły erotyczne. Tutaj wszystko jest w jednym miejscu – kilka kliknięć i czekamy na nasze zamówienie.

Uznałyśmy, że pizza to danie, które może cieszyć się największą popularnością w zamówieniach na wynos. Ponieważ nasza ciekawość zaczęła sięgać dalej wspólnymi siłami razem z Glovo przygotowaliśmy dla was bardzo ciekawe statystyki o tym, co królowało w zamówieniach w ubiegłym roku i jakie mamy żywieniowe postanowienia noworoczne.

Margherita, cheeseburger a może jednak… pad thai?

Co się najlepiej sprzedaje w dowozie? Oczywiście pizza i burger, ale w Łodzi musiały ustąpić pierwszego miejsca … kebabowi. A jak się sprawy mają, jeśli spojrzymy na poszczególne dania? Tu niespodzianka – w pierwszej trójce znalazły się: pad thai, cheeseburger i margherita. Co ciekawe patrząc na najpopularniejsze kategorie w naszym mieście, sprawy mają się zupełnie inaczej, bowiem w nich rządzą sałatki, dania wegetariańskie i owoce morza. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku kebab może spaść z tronu. Wpłynie także na to rosnąca popularność dań wegetariańskich. Restauratorzy, apelujemy do was, warto przyłożyć się do wegetariańskiej i wegańskiej części menu. Będzie wam to wynagrodzone.

2023 rokiem kuchni wegetariańskiej

Tylko w 2023 roku nastąpił znaczny wzrost (aż o 106%!) zamówień wegetariańskich. Najbardziej popularnymi daniami były bezmięsne opcje pad thaia, udonu czy smażonego ryżu (same potrawy azjatyckie). I tu płynnie przechodzimy do drugiej najbardziej rozwijającej się sekcji, mianowicie kuchni azjatyckiej, która w ciągu 12 miesięcy osiągnęła wzrost zainteresowania aż o 70%. Prognozy wskazują, że dania wegetariańskie i azjatyckie dalej będą rosły w siłę. Widzę to nawet po sobie, dużo chętniej zamawiam i wychodzę do restauracji azjatyckich – głównie ze względu na ciekawe doznania smakowe. Umówmy się, to totalna bomba smaków, kolorów i tekstur. W domu zaś coraz częściej gotuję bez mięsa. Co nie znaczy, że odmówię dobrego tatara czy steka. O nie!

Jak często zamawiasz z dowozem?

Według danych Glovo rekord pobiło konto, które tylko w 2023 roku złożyło aż 1061 zamówień – to wynik na podstawie danych z całej Polski. W Łodzi zaś jeden mieszkaniec zamówił aż 488 razy w ciągu roku, a dodając do tego zamówienia ze sklepów rekord pobiła osoba z wynikiem 650.
Większość zamówień z aplikacji to dania z restauracji, drugie miejsce zajmują zakupy spożywcze, ale sporą popularnością cieszą się inne produkty np. odzież,  i kosmetyki z ekspresową dostawą. Jeśli o ekspresową dostawę chodzi tutaj wzrost osiągnęła również inna kategoria – artykuły erotyczne – z badań wynika, że już 5% Polaków zamawia gadżety erotyczne online z dostawą tego samego dnia! 

W nowym roku będę… 

Dzięki badaniu „Glovo Delivered 2023” wiemy, że większość postanowień noworocznych dotyczy odżywiania i zdrowego stylu życia. 34% badanych wskazało, że w nowym roku będzie zdrowiej się odżywiać – z czego 35% planuje ograniczyć produkty zawierające cukier i jeść mniej słodyczy, 34% postanowiło pić więcej wody, a 27% stawia na odchudzanie. Godnym naśladowania postanowieniem noworocznym jest ograniczanie marnowania żywności – co zadeklarowało 18% badanych. My dołączamy do tych postanowień. Jedzmy zdrowo, smacznie, świadomie i nie marnujmy!

A jak sprawa wygląda u was? Co najczęściej zamawialiście na wynos i jakie macie żywieniowe postanowienia noworoczne?

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...