Jaki był ten rok? Trudny, pandemiczny, a jednak pełen nowych wyzwań, wzruszeń i fajnych akcji. Oto subiektywne TOP8 Jemy w Łodzi w 2021!

8. Najbardziej festiwalowy rok JwŁ

Pamiętacie, jak chyba 6 lat temu skromnie zaczynałyśmy od Święta Czekolady? Po dwóch latach pandemicznej przerwy wrócimy do słodkiego festiwalu w 2022, choćby te ciasta trzeba było osobiście dowieźć do domów (to oczywiście napisała Iza). Ale covidowa sytuacja zmotywowała do wymyślenia nowych pomysłów, nowych formuł (festiwale z dowozem) i bardziej oryginalnej promocji wydarzeń. W 2021 zrealizowałyśmy 100% planu – za nami aż OSIEM imprez, które coraz śmielej wychodzą poza granice Łodzi.  

7. Alpejski Weekend przy Piotrkowskiej

Oto nasze najmłodsze dziecko. Czy będzie takie fajne, jak starsze rodzeństwo? W grudniu mocno ściskałyśmy kciuki zarówno za pogodę, jak i za gości. Czy nam zaufają, założą grube ciuchy i będą chcieli pić grzańca na świeżym powietrzu? Byliście i bardzo wam dziękujemy. Wiemy, jak udoskonalić imprezę w przyszłym roku, ale jedno jest pewne – i wy i restauracje zadecydowały, że w grudniu znów spotkamy się przy Piotrkowskiej.

6. Pasta i Kluchy Fest

W tym roku zamiast czekolady były kluchy i od tamtej pory kombinujemy, jak znaleźć dla nich miejsce w stałym grafiku wydarzeń. Kulinarnie zwiedziliśmy z kluskami cały świat, a nawet zrobiliśmy własny makaron w barwach Łodzi. Były włoskie pasty, koreańskie tteokbokki, śląskie, cepeliny czy hiszpańskie fideo. A jedne lepsze od drugich!

5. Klub Kolacyjny Jemy w Łodzi

Idea jest prosta – spotykamy się przy wspólnym stole, by w luźnej atmosferze cieszyć się dobrym jedzeniem. W 2021 zadebiutował nasz Klub Kolacyjny. Franco z Tango ugościł nas argentyńskimi stekami, Lilly Tran ugotowała wietnamskie dania, jakie jada się u niej w domu, a ekipa Centralnej Gastromachiny przygotowała dla nas żurek na własnych wędzonkach, wędliny, sery i mini burgery. Następne spotkanie już niebawem.

4. Wydarzenia towarzyszące

Mega się cieszymy, że poza festiwalowymi daniami interesują was również wydarzenia towarzyszące. Ubiegły rok był pod tym względem wyjątkowy. 2021 to liczne warsztaty i szkolenia, ale również niezwykła degustacja win przy muzyce zorganizowana w zabytkowej kotłowni, debiutancka gra miejska, która odbyła się w łódzkich restauracjach i kawiarniach czy konkurs jedzenia mega ostrego ramenu na czas. Poprzeczka na 2022 zawieszona naprawdę wysoko.    

3. Święto Zalewajki

Łódź jest stolicą zalewajki. W 2021 gotowałyśmy zupę z Panią Prezydent Hanną Zdanowską, przygotowałyśmy Łódzki Szlak Zalewajki, cały czas możecie też za darmo ściągnąć e-booka z autorskimi przepisami łódzkich szefów kuchni. Chcemy, by cała Polska wiedziała, że jesteśmy Dumni z zalewajki.

2. Fundacja Jemy w Łodzi

Możliwe, że gdyby nie pandemia, Fundacja Jemy w Łodzi nigdy by nie została założona. Dziś mamy nie tylko oficjalny wpis sądowy, ale i zrealizowaną pierwszą wielką akcję – Wigilię dla samotnych. Za nami przygotowanie tysiąca paczek, które 24 grudnia trafiły do rąk potrzebujących. Lilly Tran – wielkie dzięki, bez Ciebie nie byłoby ani fundacji, ani Wigilii.

1. X urodziny

Jemy w Łodzi – wszystko zaczęło się od skromnego fanpage’a na Facebooku, dziś portal jest najważniejszą częścią zawodowego życia, choć przez wiele lat jego prowadzenie było jedynie naszym hobby. Dziękujemy, że cały czas jesteście z nami. Wy, którzy nas obserwujecie i wy, którzy prowadzicie łódzkie restauracje i kawiarnie. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez JwŁ, dlatego dzielnie zaczynamy kolejną dziesiątkę. Obiecujemy jeszcze nie raz was zaskoczyć!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...