Wiosenna edycja Restaurant Day w sobotę

Nadchodzący weekend to gratka dla wszystkich smakoszy. W sobotę ruszy wiosenna edycja Restaurant Day – święta jednodniowych restauracji.

Restaurant Day to odbywające się co kwartał wydarzenie, w ramach którego każdy może zostać restauratorem na jeden dzień. Inicjatywa zrodziła się w 2011 roku w Finlandii i od tamtego czasu jej popularność rośnie z każdą edycją. W Łodzi chętnych do otwarcia jednodniowych restauracji nie brakuje i pod względem ich liczby w Polsce prześciga nas tylko Poznań. W sobotę możecie odwiedzić aż 11 takich miejsc.

Piknik w stylu Hell’s Kitchen

Piknik Heaven's Kitchen fot. Świetlica Podwórkowa

Do dwóch jednodniowych restauracji zaprasza w tej edycji Świetlica Podwórkowa. Jej mali podopieczni, którzy w przeszłości brali udział w imprezie m.in. w charakterze raportujących z niej dziennikarzy, tym razem zainspirowali się kulinarnym show Hell’s Kitchen. Podzielili się na dwie drużyny – niebieskich i czerwonych, z których każda na swoim stoisku przygotowywała będzie inne dania rywalizując o podniebienia i pieniądze gości. Koniecznie odwiedźcie ich stoiska w Parku Helenów, bo zebrane podczas Restaurant Day środki zostaną przeznaczone na utrzymanie świetlicy ale też na zakup nagrody dla wygranej drużyny.

Piknik Heaven’s Kitchen czeka na was w Parku Helenów godzinach 11.00 – 16.00

M&M – Ogród Smaków

M&M Ogród Smaków

Ogród Smaków Majki i Marty zaprasza już po raz drugi. Podobnie jak rok temu, również tym razem będziecie mogli spróbować tu tart – zarówno wytrawnych jak i słodkich. Z powodu kiepskiej pogody dziewczyny zapraszają jednak nie do ogrodu, a do pracowni P109.

M&M – Ogród Smaków czeka na was przy ul. Piotrkowskiej 109 od godziny 14.00 do 18.00

Ultramaryna – jedzenie i sztuka

Ultramaryna

Również po raz drugi w Restaurant Day udział weźmie pracownia kreatoora z Księżego Młyna, w której ruszy restauracja Ultramaryna. W menu m.in.: pasta verde, pasta rosso, zielony krem vege, tabbouleh, a na deser tarta cytrynowa i ciasto marchewkowe.

Ultramaryna czeka na was przy ulicy Przędzalnianej 63 w godzinach 13.00 – 19.00

OTO Nerd Bakery – ciasta i gry planszowe

W OTO Nerd Bakery połączą się dwa wydarzenia – Restaurant Day i Łódzki Port Gier, czyli spotkanie miłośników gier bez prądu. Organizatorzy zrealizują swoje marzenie o prowadzeniu kawiarni z grami planszowymi. Będą ciasta, muffiny i kawa oraz pionki, kości i karty do gry.

OTO Nerd Bakery zaprasza Łódzkiego Domu Kultury przy Traugutta 18 w godzinach 12.00 – 23.00

Piknik u Ceramika

Naturalne Klimaty

To kolejny już występ Grzegorza Sieczko z Pracowni Ceramiki Artystycznej Naturalne Klimaty podczas Restaurant Day. Będziecie mogli spróbować tu m.in. lekkich, wiosennych sałat, domowych wypieków i domowej kiełbasy.

Pracownia czeka na was przy ulicy Sienkiewicza 79 w godzinach 14.00 – 20.00

Korzenie – pochodzenie ma znaczenie

Korzenie - pochodzenie ma znaczenie

Korzenie to jednodniowa restauracja Joanny, która w poprzedniej edycji oferowała niezwykłe menu z burakiem w roli głównej. Tym razem podstawą będą jajka i przystawki – wszystkie w cenie 1 zł lub 5 zł.

Korzenie zapraszają na ulicę Krakusa 4 w godzinach 12.00 – 19.00

Chłopaki gotują

Debiut męskiej ekipy na Restaurant Day. W ogrodzie przy ulicy Bema czekają na was cztery stoliki, a w menu dania wytrawne i słodkości zarówno z mięsem jak i wegetariańskie.

P109 Blender w rytm Nocy Muzeów

Pracownia P109 i współpracująca z nią Hedonia Cake to już weterani Restaurant Day. Tym razem postanowili dostosować się do odbywającej się równocześnie Nocy Muzeów. Ich restauracja otwarta będzie aż do 23.00, a każdy gość będzie mógł w oczekiwaniu na posiłek wykonac pracę plastyczną w technice monotypii.

P109 Belnder czeka na was przy ulicy Piotrkowskiej 109 w godzinach 15.00 – 23.00

U Stefy uczcij trasę WZ

U Stefy

Kolejna weteranka Restaurant Day, Magda Stefańska, czyli pani Stefa postanowiła zadedykować swoją jednodniową restaurację wielkiemu wykopowi, który przeorał nasze miasto na pół. W jej jednodniowej restauracji zjecie zatem wuzetkę i chleb z pasztetem.

Stefa czeka na was przy ulicy Piotrkowskiej 132 w godzinach 15.00 – 20.00

Miejska Kuchnia Roślinna

Miejska Kuchnia Roślinna

Agata Bielska po raz kolejny zaprasza do jednodniowej restauracji, w której podstawą menu będą naturalne, lokalne i sezonowe produkty roślinne. Oprócz wyboru dań słodkich i wytrawnych będziecie mieli też okazję spróbować dzikich roślin w menu pod wdzięczną nazwą Chwast Food.

Miejska Kuchnia Roślinna działa w klubie DOM w strefie OFF Piotrkowska przy Piotrkowskiej 138/140 w godzinach 13.00 – 19.00

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...