Wiosenne nowości w menu Sushi Kushi

Wiosna powoli wkracza do menu łódzkich restauracji. Sezonowe zmiany swoim gościom zaproponowały między innymi lokale sieci Sushi Kushi.

Po ponad dwóch latach od otwarcia pierwszego lokalu w Łodzi, Sushi Kushi rozrosło się do sporych rozmiarów sieci, która w naszym tylko mieście liczy cztery lokale, a pięć kolejnych działa w całym kraju. Zmienił się też ich charakter. Początkowo susharnie sieci oferowały sushi wyłącznie w dostawie – teraz są klasycznymi restauracyjkami, w których zamówione dania zjeść można na miejscu. Od pewnego czasu w stałej ofercie znajdują się też Misje Kamikadze, czyli wieczory typu „all you can eat” – za 59 zł od osoby można jeść sushi do woli. Wraz z pierwszymi wiosennymi dniami przyszła pora na kolejne nowości – tym razem są to sezonowe zmiany w menu.

Wiosenne nowości w menu Sushi Kushi

Główną nowością są Spring Rolls, czyli wiosenne maki sushi bez ryżu, owinięte papierem ryżowym zamiast glonów nori. Lekkie rolki wypełnione są rukolą i dodatkami – rybami, warzywami, serkiem i ziołami. Dostępne są w trzech opcjach: wegetariańskiej, z łososiem i z tuńczykiem. Lekkie rolki przypominają bardziej orientalną sałatkę niż klasyczne sushi, więc mogą być dobrym pomysłem na lekki lunch dla osób dbających o linię. Wiosenne rolki dostępne są również w zestawie Spring Set Light podawanym z miseczką ryżu w cenie 69 zł.

Wiosenne nowości w menu Sushi Kushi

To nie jedyne nowości w menu Sushi Kushi. W karcie znajdziecie też nowe uramaki i futomaki. Obok popularnych wśród gości maków z rybą lub kurczakiem z tempurze, teraz spróbować będzie można rolek z dodatkami smażonymi w panko. W takiej wersji spróbować możecie uramaków z krewetką tygrysią w panko obsypaną shichimi (mieszanka chilli i suszonej pomarańczy) z dodatkiem mango, awokado i sałaty oraz owiniętych plastrami tuńczyka. W japońskiej panierce smażony jest też kurczak w urmakach Chicken Panko. Jest i słodka nowość. Wśród deserowych nutella® Rolls pojawiła się propozycja z mango i świeżą miętą.

Wiosenne nowości w menu Sushi Kushi

Wśród wiosennych nowości pojawiły się też odświeżone wersje klasycznych maków. Uramaki owinięte tamago, czyli japońskim omletem dostępne są teraz bez nori, za to z pikantnym serkiem Philadelphia z wasabi. Najpopularniejszą chyba Philadelphia Roll zamówicie teraz w wersji z plastrami awokado, którymi owinięta jest cała rolka. Wszystkie nowe propozycje z wiosennego menu zamówić można w degustacyjnym zestawie dla dwóch osób w cenie 119 zł.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...