Majowy Restaurant Day w Łodzi

Nadchodzący weekend będzie pełen wrażeń. Obok Nocy Muzeów, w sobotę (18 maja) odbędzie się kolejna edycja Restaurant Day. To obchodzone w całej Europie wydarzenie, w trakcie którego każdy może otworzyć swoją własną, jednodniową restaurację. W Łodzi powstanie aż sześć takich miejsc.

Restaurant Day to inicjatywa, która zrodziła się spontanicznie w 2011 roku w Finlandii. Od tamtego czasu jej popularność rośnie z każdą, odbywająca się co kwartał edycją, a jednodniowe restauracje powstają w kolejnych krajach. Swój lokal w tym dniu otworzyć może każdy, kto chce jest gotować dla przybyłych gości. Restauracje otwierać można w domach, mieszkaniach, biurach, wynajętych salach, a nawet na działkach czy w parkach. Wszystko zależy od fantazji jednodniowych restauratorów. W nadchodzącej edycji Restaurant Day w Łodzi na gości czekało będzie aż 6 jednodniowych restauracji, wśród których znajdą się stali bywalcy i powracający uczestnicy.

U Stefy – sąsiedzki piknik przed blokiem

Tęczowe muffiny o smaku pomarańczowym - fot. facebook.com/ustefyInicjatywą, która wzbudza nasz szczególny entuzjazm podczas wiosennej edycji Restaurant Day jest sąsiedzki piknik przed retkińskim blokiem, na który zaprasza jednodniowa restauracja U Stefy. Ciekawe menu (ach te tęczowe muffiny…) to jedno, ale pomysł organizacji wydarzenia pośrodku osiedla za entuzjastycznym przyzwoleniem administracji jest po prostu świetny! Koniecznie odwiedźcie panią Stefę, spróbujcie wytrawnych tart i słodkich ciast, popijcie domowym kompotem i zabierzcie do domu ciasteczka owsiane.

Pani Stefa zaprasza na ulicę Armii Krajowej 64 w sobotę od godziny 14.00 do 20.00

Ciastkarnia – obwoźna kawiarenka

Ciastkarnia fot. facebook.com/pages/Ciastkarnia/507275649330292Propozycję dla miłośników słodyczy przygotowała Ciastkarnia. Będzie to obwoźna kawiarenka, która w trakcie Restaurant Day pojawi się w dwóch lokalizacjach. Od godziny 13.00 na słodkości wybrać można się na Księży Młyn, gdzie Ciastkarnia ulokuje się przy ul. Fabrycznej 19, a po godzinie 16.00 przeniesie się na Stary rynek. W ofercie znajdziecie słodkości z bezą, owocami, czekoladą i bakaliami, mączne i bez mąki, a do tego kawy, herbaty i lemoniady – wszystko za 5 zł za dwa ciastka i napój.

Miejska Kuchnia Roślinna

Miejska Kuchnia Roślinna fot. facebook.com/MiejskaKuchniaRoslinnaPodczas wiosennej edycji Restaurant Day nie mogło zabraknąć Miejskiej Kuchni Roślinnej, czyli inicjatywy artystyczno-kulinarnej stworzonej przez artystkę Agatę Bielską z przyjaciółmi. Tutaj w menu będzie smacznie, zdrowo i zielono. Razowe pierożki z pokrzywą, kotleciki warzywne i jaglane, dipy z jogurtu słonecznikowego, pesto z buraka czy surówka z dzikich ziół, to tylko niektóre z wytrawnych propozycji. Wśród słodkości znajdziecie m.in. sernik z nerkowców czy babeczki z jagodami goji. Jeśli zaś chcecie spróbować swoich sił jako kucharze, to w piątek Miejska Kuchnia Roślinna zaprasza na PRZY-GOTOWANIE do Restaurant Day, czyli wspólne gotowanie potraw na sobotę.

Miejska Kuchnia Roślinna zaprasza w sobotę na podwórko przy ul. Zachodniej 101 od godziny 12:00 do 21:00

P109 Blender – Wiele smaków jedna restauracja

P109 na Restaurant Day - menuPrzy Piotrkowskiej 109 działa P109 – należące do fundacji Proem miejsce, w którym w sobotę otwarta zostanie jednodniowa restauracja pod nazwą Blender. Podobnie jak w poprzedniej edycji, przygotowane na ten dzień menu podzielono na część restauracyjną i kawiarnianą. W pierwszej goście będą mogli stworzyć dwudaniowy zestaw w cenie 12 zł, a w drugiej spróbować jednego z siedmiu ciast autorstwa blogerki kulinarnej i cukierniczki amatorki Celiny Maciejewskiej (Hedoniacake)

P109 zaprasza na ulicę Piotrkowską 109 w sobotę od godziny 11:00 do 20.00

M&M – Ogród Smaków

M&M - Ogród SmakówW sobotę możecie wybrać się również do do jednodniowej restauracji M&M w ogrodzie na Julianowie, gdzie Marta i Majka w swoim ogrodzie zaserwują kilka rodzajów tart – zarówno wytrawne jak i słodkie. Możecie spodziewać się tart z cukinią, czekoladą, serem i karmelem, z kurczakiem, karmelizowaną cebulą, granatem i białą czekoladą, podawanych ze słodkimi sosami lub sałatą. Dziewczyny przyjmują rezerwacje miejsc, ale nawet niespodziewani goście powinni załapać się na tartę.

M&M – Ogród Smaków zaprasza w sobotę do ogrodu przy ul. Czarnoleskiej 14A od godziny 14.00 do 20.00

Yummy mummy

Yummy mummy fot. facebook.com/pages/Yummy-mummy/503157739751556Na mapę łódzkiego Restaurant Day powracają też dziewczyny z projektu Sisters’ Kitchen. W zmienionym składzie, jako Yummy mummy zapraszają do swojej jednodniowej restauracji na smaczne i słodkie domowe dania. Menu ujawnione zostanie w sobotę.

Yummy mummy odwiedzić możecie w mieszkaniu przy ul. Kilińskiego 214 lok. 2 od godziny 12.00 do 22.00

Wszystkim jednodniowym restauratorom życzymy powodzenia i pięknej pogody!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...