Fot: Przędza

Nie martwcie się, popularna kawiarnia nie znika z rynku, przechodzi jedynie metamorfozę. Od listopada przywita was nowe logo, wnętrze i jeszcze bogatsza oferta kulinarna.

Jeszcze do 26 października możecie odwiedzić Fresco Cafe w jej obecnym, dobrze znanym wcieleniu. Potem 10 dni przerwy i w podwórku Piotrkowskiej 107 narodzi się Przędza coffee/bar. Nazwa nieodzownie kojarzy z przemysłową tradycją Łodzi, ale ma też swoje uzasadnienie z uwagi na historię miejsca – dawno temu pod tym adresem funkcjonowały fabryczne magazyny.

Wystrój Przędzy będzie bardziej nowoczesny i industrialny. Pozostanie odsłonięta cegła, zmieni się jednak cała reszta. Końcowy efekt zobaczymy w listopadzie, ale już teraz Piotr Skwark zdradza, że w lokalu pojawi się wspólny stół dla 6-8 osób, więcej wygodnych kanap, przestrzeń dla organizacji większych spotkań i sporo dekoracji „kawowych”: zdjęcia, informacje o jej produkcji czy worki po ziarnach.

Dobra wiadomość dla miłośników wspomnianej kawy: Przędza stawia na alternatywne metody jej parzenia. Nie tylko będziemy mieli możliwość spróbować oryginalnych naparów, ale nawet samodzielnie je przygotować! A to wszystko w luźnej, niezobowiązującej atmosferze. Rozszerzy się również menu. Już od 7.30 będzie tu można wpaść na śniadanie (oczywiście z obowiązkową kawą), po południu na lunch. Najczęściej będzie to zupa krem i kanapka, ale menu będzie regularnie zmieniane. Do picia, poza kawą, herbaty, piwa regionalne i wina.

 Fot: FrescoCafe

Kawiarnia ma być miejscem, które będzie propagowało kulturę picia kawy, możecie więc spodziewać się ciekawych warsztatów, pokazów czy degustacji. Pierwsze wydarzenie już 18 października (czyli jeszcze przed metamorfozą) organizowane wspólnie z klubokawiarnią Owoce i Warzywa. Brzmi ciekawie, ale prosimy uzbroić się w cierpliwość – jutro zdradzimy wszystkie szczegóły.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...