World Chocolate Masters

We wrześniu w Łodzi odbyła się polska prezentacja kolejnej edycji jednego z największych konkursów czekoladowych na świecie. Zobaczcie, co najwięksi mistrzowie potrafią wyczarować z czekolady.

Jeżeli jesteś zdolnym cukiernikiem z ambicjami, masz jeszcze szansę wziąć udział w polskich eliminacjach do World Chocolate Masters. Jeżeli po prostu kochasz czekoladę, możesz obserwować zmagania najlepszych podczas Expo Sweet 2017. To nie miejsce, gdzie podaje się szarlotkę z lodami czy mus doprawiony chilli – biorący udział w zawodach robią z czekoladą takie rzeczy, jakie nie śniły się nawet miłośnikom deserów. We wrześniu mogłam wziąć udział w oficjalnej prezentacji tematu najbliższej edycji konkursu. Teraz odliczam dni, aby zobaczyć finałową rywalizację. Od zawsze mam słabość do słodyczy, ale teraz wzięło mnie na dobre. Uwaga – będzie coraz więcej o czekoladzie na JwŁ

.World Chocolate Masters

Do rzeczy – czas wyjaśnić, na czym polega World Chocolate Masters. To światowy konkurs dla zawodowców,   którego głównym partnerem jest firma Cacao Barry. Do tej pory odbywał się co dwa lata, teraz czas ten wydłużono do trzech lat. Najbliższy finał odbędzie się dopiero w 2018, ale najpierw uczestników czekają eliminacje. Te dla Polski, Czech, Słowacji i Węgier odbędą się podczas Targów Expo Sweet (26.02.2017 w Warszawie). Zgłoszenia dla uczestników przyjmowane są do 22 października pod adresem: akademia_czekolady@barry-callebaut.com.

World Chocolate Masters

Temat przewodni siódmej edycji – Futuropolis, czyli gigantyczne miasto przyszłości. Na mistrzów cukiernictwa będą czekać trzy zadania: rzeźba wykonana w całości z czekolady i produktów kakaowych, składające się przynajmniej z trzech tekstur ciastko i czekoladowa przekąska na wynos.

World Chocolate Masters

Aby lepiej zobrazować, z jakim poziomem mistrzostwa mamy do czynienia, zobaczcie zdjęcia z poprzedniej edycji. W 2015 roku tematem World Chocolate Masters była inspiracja naturą, a konkurs zwyciężył Francuz Vincent Vallée. 

World Chocolate Masters

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...