World Class Cocktail Festival

Sezon festiwali kulinarnych w pełni, a tym razem mamy coś dla miłośników mocnych trunków. Jutro rusza w Łodzi pierwsza edycja ogólnopolskiego festiwalu koktajlowego.

Organizatorzy festiwalu najlepszych restauracji Restaurant Week, który na dobre już zadomowił się w naszym mieście, zapraszają łodzian na zupełnie nową imprezę. Od środy, 6 czerwca w dziewięciu miastach Polski będzie można spróbować świetnych koktajli alkoholowych przygotowanych przez wybrane cocktail bary i restauracje. Pierwsza edycja World Class Cocktail Festival potrwa aż do 17 czerwca. Jest zatem dużo czasu, aby spróbować wszystkich festiwalowych propozycji.

World Class Cocktail Festival - Spaleni Słońcem

W Łodzi udział w imprezie zgłosiło sześć lokali: Bawełna, Farina Bianco, Grand Galeria 7.15, Magazyn 82, Spaleni Słońcem i Wall Street BBQ. Jeśli wydaje wam się, że to niewiele, to spieszymy wyjaśnić, że każdy z nich przygotował cztery koktajle, a w ofercie Spalonych Słońcem, czeka ich aż sześć. Jest zatem z czego wybierać. Zwłaszcza, że każdy z nich jest inny. Wśród 26 propozycji znalazły się słodkie, wytrawne, kwaśne, z owocami, przyprawami, a nawet z czekoladą. Wszystkie przygotowane są na bazie alkoholi od partnera wydarzenia, firmy Diageo i są celebracją twórczego i autorskiego podejścia do miksologii na najwyższym poziomie. Ideą festiwalu jest bowiem przybliżenie gościom kultury picia koktajli i zachęcenie ich do próbowania nowych smaków oraz nowych barmańskich trendów.

World Class Cocktail Festival - Farina Bianco

Jeśli braliście udział w festiwalu Restaurant Week, to zasady World Class Cocktail Festival wydadzą się wam zapewne znajome. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wejść na stronę cocktailfestival.pl i zarezerwować stolik w wybranym lokalu. Przyjemność ta kosztuje 29 zł od osoby i obejmuje dwa koktajle, które wypić można podczas wizyty. Zarezerwowanie stolika dla dwóch osób pozwoli wam zatem spróbować wszystkich czterech propozycji przygotowanych przez lokal. W wybranych festiwalowych restauracjach będzie też można domówić poczęstunek przygotowany tak, aby dobrze komponował się z koktajlem.

World Class Cocktail Festival - Wall Street BBQ

World Class Cocktail Festival to także wydarzenia towarzyszące. W szkole kulinarnej Ashanti odbędą się kursy barmański World Class na poziomie 2 i 3, które poprowadzi Janusz Lemiesz – zdobywca tytułu Bartender Of The Year World Class Poland 2017. Na dwudniowe szkolenia w cenie 400 zł od osoby można się jeszcze zapisywać. Można też wybrać się na towarzyszący festiwalowi pokaz filmu „Bar Schumana”, który odbędzie się w niedzielę, 10 czerwca w Niebostanie w ramach cyklu Films for Food.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...