Wrześniowe imprezy kulinarne w Łodzi

We wrześniu odbędzie się w Łodzi kilka ciekawych imprez kulinarnych, na których smacznie zjecie i miło spędzicie czas. Sprawdźcie, co będzie się działo w najbliższych tygodniach.

Jedzenie uliczne nocą

Łódź Street Food Festival by Night

Wyprawę po kulinarnych festiwalach zaczynamy w sobotni wieczór na terenie podwórka Piotrkowska 217, gdzie wystartuje specjalna edycja Łódź Street Food Festivalu. Wydarzenie będzie wyjątkowe, bo odbędzie się w nocy. Od godziny 18.00 do 2.00 nad ranem potrwa ŁSFF by Night. Na terenie podwórka pojawią się food trucki i stoiska z jedzeniem ulicznym. Na gości czekają też dodatkowe atrakcje: specjalna edycja Polówki, czyli kino plenerowe, pokaz fire show, gra miejska i impreza z DJem Red Bulla.

Wege Piknik

Wege Piknik w Parku Źródliska

Nie siedźcie za długo na ŁSFF, bo następnego dnia czekają na was kolejne kulinarne atrakcje. W niedzielę w Parku Źródliska odbędzie się czwarte edycja Wege Pikniku. To otwarta impreza promująca weganizm, prawa zwierząt i zdrowy styl życia. Od godziny 11.00 do 16.00 czekają tu na was stoiska z wegańskimi przysmakami od Vegelandii, Majne Szwajne, Korzeni i innych. Oprócz jedzenia czekają też inne atrakcje – pokazy pierwszej pomocy dla zwierząt, prezentacja wegańskich kosmetyków, zajęcia jogi i wege warsztaty. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieciaków.

Je Się Na Manu

Je Się Na Manu - danie festiwalowe restauracji The Mexican

Dużą imprezę kulinarną zaplanowała też Manufaktura. W poniedziałek (12 września) rozpocznie się tu Je Się Na Manu, czyli jesienny festiwal pysznego jedzenia, w którym wezmą udział restauracje działające w centrum handlowym. Impreza potrwa aż trzy tygodnie i będzie prawdziwą ucztą inspirowaną kolorami jesieni. W każdym tygodniu restauracje przygotują dania o innej barwie – w pierwszym tygodniu czerwone, w drugim brązowe, a w trzecim pomarańczowe. Lokale zaprezentują po dwie potrawy w każdym kolorze, co oznacza, że w każdej z restauracji możecie spróbować aż sześciu sezonowych, tematycznych dań w ciągu trzech tygodni. W festiwalu biorą udział: The Mexican, Polka, Bawełna, Szpulka, Restauracja Zielona, Rajskie Jadło, Ganesh i Coś Dobrego. Imprezie towarzyszy konkurs na najlepsze danie, które wybierze specjalnie powołane jury.

Śniadanie z Transatlantykiem w Bawełnie

Śniadanie z Transatlantykiem w Bawełnie

Kulinarnych atrakcji nie zabraknie również w następny weekend. W sobotę, 17 września, w restauracji Bawełna odbędzie się kolejna edycja imprezy Śniadanie z Transatlantykiem. To uczta dla miłośników dobrego kina i pysznego jedzenia. O godzinie 10.00 w restauracji odbędzie się specjalny pokaz filmu „Kwiat wiśni i czerwona fasola”, podczas którego podane zostanie specjalne śniadanie, którego menu zainspirowane będzie filmem. Znajdziecie w nim m.in. placuszki z konfiturą z wiśni, sałatkę z tuńczyka i czerwonej fasoli czy frittatę z pomidorami i szpinakiem. Udział w wydarzeniu kosztuje 15 zł, a cena obejmuje pokaz filmu i śniadanie w formie bufetu.

Łódzki Dzień Sushi

Łódzki Dzień Sushi na Piotrkowskiej 217

Tego samego dnia, na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217 odbędzie się specjalna edycja Łódzkiego Dnia Sushi. To znana łodzianom impreza, w trakcie której swoje popisowe dania prezentują sushi bary w Łodzi i całej Polski. Sushi masterzy walczą o tytuł najlepszego, a goście ucztują w japońskim stylu. Tym razem na imprezie zaprezentuje się osiem susharni. Dodatkową atrakcją będą warsztaty herbaciane.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...