Wydarzenia towarzyszące Jemy w Łodzi Food Fest

Pora odsłonić pierwsze karty. Oto atrakcje, jakie będą towarzyszyły największemu łódzkiemu festiwalowi kulinarnemu. Od dzisiaj możecie rezerwować miejsca na warsztaty, pokazy i szkolenia.

Podczas tegorocznej edycji Jemy w Łodzi Food Fest przygotowałyśmy dla was ponad 20 atrakcji towarzyszących – mamy wydarzenia dla dzieci, miłośników dobrego, jedzenia, wina i gotowania, a również warsztaty i szkolenia dla blogerów, kucharzy i restauratorów. Całą listę eventów znajdziecie na stronie festiwalu. Już teraz możecie rezerwować miejsca, a warto się pospieszyć, bo w niektórych będzie mogło wziąć udział zaledwie kilka osób. Co ważne, zadbałyśmy, aby wydarzenia były dostępne w specjalnych, festiwalowych cenach.

Wydarzenia towarzyszące Jemy w Łodzi Food Fest

Zaczynamy od tych, którzy kochają gotować. Już pierwszego dnia festiwalu odbędzie się pokaz kulinarny, podczas którego wraz z Bartkiem Golińskim (szefem kuchni House of Sushi) ugotujecie azjatyckie zupy, a w następnym tygodniu Dariusz Richter z Kuchni Świata zaprezentuje Wam pierogi świata (obydwa wydarzenia w Book&Cook). W szkoleniach przygotowanych przez Cocoart’s i Quba Caffe mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i ludzie gastronomii. W pierwszym miejscu będziecie przygotowywać słodkie makaroniki, torty i monoporcje, w drugim nauczycie się latte art, czyli sztuki tworzenia wzorów na kawie. Jeśli o napojach mowa, mamy też coś o winie – kurs dla początkujących i degustację Francja kontra Włochy organizowaną przez Klub Wino oraz wyjątkowe spotkanie w klubokawiarni Owoce i Warzywa, na którym Michał Sobolewski nauczy was zaparzyć świetną kawę z domu.

Wydarzenia towarzyszące Jemy w Łodzi Food Fest

W drugim tygodniu prawdziwa gratka dla foodies – szabatowa kolacja, którą poprowadzi sama Malka Kafka, restauratorka i pomysłodawczyni sieci roślinnych restauracji Tel Aviv Urban Food, laureatka nagrody „Restaurateur of the year” od Warsaw Insider i autorka książki „God Food. Boska kuchnia Malki Kafki.” Jeżeli od gotowania wolicie oglądać zmagania zawodowców, zapraszamy Was na azjatycką bitwę kulinarną, która będzie trwała nieomalże całą niedzielę w Manufakturze. Na pewno spodoba się dzieciom, ale najmłodszych uczestników jeszcze lepiej zabrać na warsztaty specjalnie im dedykowane. W restauracji Farina Bianco nauczą się jak przygotować pizzę, w Lokalu zrobią desery i wezmą udział w pokazie przygotowywania słodkości za pomocą suchego lodu, w Manufakturze Czekolady przygotują  i ozdobią własne tabliczki czekolady, w które w dodatku będą miały wytłoczony wzór łodzi.

Wydarzenia towarzyszące Jemy w Łodzi Food Fest

Nie zapomniałyśmy o ludziach zawodowo związanych z gastronomią. Łódzcy kucharze z Dariuszem Richterem będą przygotowywać dania kuchni roślinnej, portal Glodny.pl i ekipa MYTUJEMY zaproszą restauratorów na warsztaty poświęcone social media, Przemysław Tumiłowicz z firmy Wine Direct przybliży temat doboru win do potraw, zaś w Idea Hub odbędzie się cykl prelekcji poświęconych marketingowi gastronomicznemu, upsellingowi, zakładaniu restauracji i błędom popełnianym przez początkujących restauratorów (dwie z nich odbędą się jeszcze w październiku). Uwaga – prowadzicie bloga? Dla Was mamy warsztaty z pairingu wina z jedzeniem odbywające się pod patronetem sklepu Dobrewino.pl oraz spotkanie z Magdą i Mateuszem z Poznania, założycielami bloga MYTUJEMY, który przez trzy lata uzyskał ponad 50 tysięcy fanów. Doskonała okazja na sprawdzenie, czy w tym całym blogowaniu jest sens!

Wydarzenia towarzyszące Jemy w Łodzi Food Fest

Dziś już planujcie udział w warsztatach, a my za chwilę zaprezentujemy Wam wszystkie festiwalowe dania, bo poza wydarzeniami towarzyszącymi, Jemy w Łodzi Food Fest to przede wszystkim bardzo, bardzo dużo pysznego jedzenia. Stay tuned!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...