fbpx

Yoghurt Shop – food truck ze zdrowymi śniadaniami

Tym razem nie będzie burgerów czy kiełbasy. Będzie za to domowa granola, jogurt z owocami i milk shakes. Przyznacie, że takiego food trucka jeszcze w Łodzi nie było.

Poznajcie Monikę, jej dwudziestopięcioletniego Fiata Ducato o uroczym imieniu Kazik i zdrowe śniadania, jakie przygotowuje w jego wnętrzu. Główna bohaterka kochała gotować od dawna, ale na dobre przygotowania do własnego biznesu zaczęła rok temu. Inspiracją były „jogurtowe” sklepy ze Stanów i Danii, w ubiegłym roku zaczęła pracę nad własnymi recepturami dań, które trafiły do oferty food trucka. Choć Yoghurt Shop na kółkach ruszył dopiero w maju, już teraz wie, że nie żałuje decyzji o porzuceniu pracy w korpo.

Yoghurt Shop – food truck ze zdrowymi śniadaniami

Jak to bywa w food truckowych  historiach, najpierw był pomysł, potem poszukiwanie samochodu, a potem karkołomny remont wozu. Gdy już dach przestał przeciekać, a prąd w końcu zaczął działać, przyszedł czas na ostateczną wersję menu. Królują w nim dania śniadaniowe, a co najważniejsze – przygotowywane ze sprawdzonych, jakościowych i najczęściej lokalnych produktów. – To między innymi własnej produkcji granola, miód od zaprzyjaźnionego pszczelarza czy wybrane mleko z wyższą zawartością tłuszczu – mówi Monika. Dba, aby jej produkty nie zawierały niepotrzebnej chemii i zbyt dużej ilości cukru.

Yoghurt Shop – food truck ze zdrowymi śniadaniami

Na co dzień Yoghurt Shop stacjonuje przy Piotrkowskiej 146 (przed Red Tower), jest czynny od 7.30 do 14.30. W weekendy i co drugi piątek Monika i Kazik odwiedzają inne łódzkie miejscówki (np. Before Food Market) lub wyjeżdżają w trasę. A co możecie kupić w mobilnym barze ze śniadaniami? Jogurty z muesli i sezonowymi owocami (porcja ok. 350 ml za 10 zł), milk shakes z różnymi dodatkami (8 zł), mrożoną kawę (10 zł) czy pudding chia, a w czasie upałów – orzeźwiające mrożone jogurty z owocami.

Yoghurt Shop – food truck ze zdrowymi śniadaniami

Poza standardowymi zestawami sami możecie skomponować własne propozycje. Do wyboru nie tylko różne owoce i dodatki (np. słony karmel), ale również możliwość zamiany mleka krowiego na roślinne. – Malinowy jogurt z marshmallow i bezą – to jedna z ulubionych pozycji mojej córki, śmieje się Monika. Przyznamy, że brzmi nieźle.

PARTNERZY

Jak wybrać mąkę do pizzy

Podobne posty

Gotowi na kolejne otwarcia? Mamy sporo nowego jedzenia do wypróbowania! Wbrew pandemii w Łodzi wciąż ...
Pytani o typowo łódzkie dania, łodzianie najczęściej wymieniają zalewajkę i prażoki, ale rzadko ...
W ramach Jemy w Łodzi Pasta & Kluchy Fest, nasz partner, sklep Azjanatalerzu.pl przygotował ...