restauracja1

Przed wakacjami restauracje nie zwalniają tempa i szykują dla was kolejne atrakcje. Oto, co przygotowały na najbliższe dni.

W tym tygodniu dużo się dzieje, ale wiele z wydarzeń nie jest związanych bezpośrednio z kulinarną działalnością restauracji. Na początek zajrzyjmy do OFF Piotrkowska. W sobotę (13 czerwca) MITMI restobar zaprasza na otwarcie wystawy graficzki, malarki i aforystki Marty Frej. Po raz pierwszy będzie można w Łodzi oglądać jej prace, a również osobiście spotkać się z autorką popularnych memów (oczywiście w MITMI, w sobotę o godz. 18.00 – wstęp wolny).

Fot: Marta Fej

Po sąsiedzku, czyli w kawiarni podróżniczej Daleko Blisko dzień wcześniej możecie dla odmiany wziąć udział w Salsa Party. Warsztaty z Urban Dance Zone rozpoczną się o 21.00, taneczna impreza godzinę później. Również piątek o godz. 21.00 w Sezonie zagra ŁDZ Jazz Quartet, zaś w niedzielę o godz. 19.00 Caffe przy Ulicy zaprasza na Opowieści o Nepalu.

Szkołę tańca Urban Dance Zone, a także instruktorów Fit Fabric i Capoeira Unicar Łódź możecie też spotkać na niedzielnych Chill Fabric. To cotygodniowe wydarzenie odbywa się w Parku Poniatowskiego, a poza atrakcjami taneczno-sportowymi dla dzieci i dorosłych możecie tu też skorzystać z oferty łódzkich food trucków (Bystro, Mobilnej Gastromachini, Mafiosso czy Coffee Runnera), a także Zupy&Chleba. To zresztą nie jedyna tego typu impreza planowana na najbliższych dni. W sobotę i niedzielę w Hali Sportowej (a również przed nią) przy ul. Skorupki odbędzie się Fit Fest, a jedną z atrakcji będzie dwudniowy, znany z OFF Piotrkowska Eko Targ.

Dolce Salato

W niedzielę po południu (o godz. 17.00) warto też odwiedzić Dolce Salato. Restauracja wraz z Fundacją Włosko-Polską InteRe organizują kolejne tematyczne spotkanie, tym razem poświęcone pięknej Sycylii. W planach pieśni przy akompaniamencie tropikalnej perkusji i oczywiście degustacja dań z regionu. Udział kosztuje 90 zł od osoby.

Piknik

Coraz więcej restauracji zaczyna wprowadzać do oferty menu truskawkowe. Na pewno poświęcimy im oddzielny artykuł, ale już teraz informujemy o truskawkowym weekendzie w Pikniku. Start w piątek o godzinie 15.00, finał w niedzielę o 22.00. Jak można się spodziewać, restauracja przygotowała na te dni specjalne owocowe dania, ale największą atrakcją będzie organizowany tu po raz pierwszy kulinarny konkurs. Co trzeba zrobić, aby wziąć w nim udział? Najpierw przesłać swoje zgłoszenie z dokładnym przepisem na truskawkowe ciasto lub tartę, następnie w niedzielę do godziny 11.00 dostarczyć swój wypiek do lokalu (restauracja zwraca koszty przygotowania potraw). Od 12.00 zacznie się wielka degustacja, a uczestnicy otrzymają honorowe dyplomy. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na fanpage’u Pikniku.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...