Zielona - nowa wege restauracja w Manufakturze

Wege trend w łódzkiej gastronomii rośnie w siłę. Wkrótce powstanie w Łodzi nowe miejsce stworzone z myślą o osobach dbających o zdrową dietę. Na rynku Manufaktury otworzy się Zielona Restauracja Wegańska i Wegetariańska.

Zielona Restauracja Wegetariańska i Wegańska

Zielona zajęła lokal, w którym przez ostatnie 10 lat działał Green Way. Choć będzie w pewien sposób kontynuować zdrowe tradycje tego miejsca, to jednak w trochę innym stylu. Po pierwsze zaproponuje gościom obsługę kelnerską zmieniając w ten sposób charakter restauracji. W menu królować będą dania wegetariańskie, wegańskie i bezglutenowe, ale szykują się też propozycje witariańskie (dania przygotowane bez zastosowania obróbki termicznej). W Zielonej dostępne będą także dania odpowiednie dla osób ze schorzeniami, alergiami pokarmowymi, takimi jak celiakia czy nietolerancja laktozy. Uzupełnieniem menu będą koktajle (alkoholowe i bezalkoholowe) na bazie świeżych owoców i certyfikowanych win ekologicznych.

Zielona Restauracja Wegetariańska i Wegańska

Również charakter potraw w karcie i sposób ich podania przypominał będzie zdecydowanie bardziej propozycje znane z modnych restauracji niż bar (jak miało to miejsce w przypadku Green Waya). Wszystko z myślą o osobach, które chcą jeść zdrowo, a przy tym smacznie i ciekawie. Pomysłodawcą tego miejsca i koordynatorem marki Zielona jest Marek Chudzik posiadający blisko dwudziestoletnie doświadczenie w gastronomii prozdrowotnej. Teraz, jak sam mówi, chce zaproponować ją gościom w nowoczesnym wydaniu. Składniki do produkcji dań pochodziły będą w znacznej mierze z ekologicznych upraw, a te z dalszych rejonów świata będą posiadać certyfikaty Fair Trade.

Zielona Restauracja Wegetariańska i Wegańska

Lokal ma być miejscem, w którym goście będą mogli bez pośpiechu celebrować posiłki i spotykać się w gronie znajomych. Sprzyjać ma temu nie tylko menu, ale również wystrój restauracji. Będą w nim dominowały rośliny, dużo naturalnej zieleni i drewna. Jeden z planów zakłada stworzenie wiszącego ogrodu w stylu angielskim i ceramicznej ekspozycji w klimacie art vegan. Uzupełnieniem wystroju będą słoneczne, żółte akcenty.

Zielona Restauracja Wegańska i Wegetariańska otworzy się w Manufakturze w pierwszych dniach kwietnia. Rozwój wydarzeń możecie śledzić na bieżąco na facebookowym fanpage’u restauracji.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...