fbpx

Zielona - nowa wege restauracja w Manufakturze

Wege trend w łódzkiej gastronomii rośnie w siłę. Wkrótce powstanie w Łodzi nowe miejsce stworzone z myślą o osobach dbających o zdrową dietę. Na rynku Manufaktury otworzy się Zielona Restauracja Wegańska i Wegetariańska.

Zielona Restauracja Wegetariańska i Wegańska

Zielona zajęła lokal, w którym przez ostatnie 10 lat działał Green Way. Choć będzie w pewien sposób kontynuować zdrowe tradycje tego miejsca, to jednak w trochę innym stylu. Po pierwsze zaproponuje gościom obsługę kelnerską zmieniając w ten sposób charakter restauracji. W menu królować będą dania wegetariańskie, wegańskie i bezglutenowe, ale szykują się też propozycje witariańskie (dania przygotowane bez zastosowania obróbki termicznej). W Zielonej dostępne będą także dania odpowiednie dla osób ze schorzeniami, alergiami pokarmowymi, takimi jak celiakia czy nietolerancja laktozy. Uzupełnieniem menu będą koktajle (alkoholowe i bezalkoholowe) na bazie świeżych owoców i certyfikowanych win ekologicznych.

Zielona Restauracja Wegetariańska i Wegańska

Również charakter potraw w karcie i sposób ich podania przypominał będzie zdecydowanie bardziej propozycje znane z modnych restauracji niż bar (jak miało to miejsce w przypadku Green Waya). Wszystko z myślą o osobach, które chcą jeść zdrowo, a przy tym smacznie i ciekawie. Pomysłodawcą tego miejsca i koordynatorem marki Zielona jest Marek Chudzik posiadający blisko dwudziestoletnie doświadczenie w gastronomii prozdrowotnej. Teraz, jak sam mówi, chce zaproponować ją gościom w nowoczesnym wydaniu. Składniki do produkcji dań pochodziły będą w znacznej mierze z ekologicznych upraw, a te z dalszych rejonów świata będą posiadać certyfikaty Fair Trade.

Zielona Restauracja Wegetariańska i Wegańska

Lokal ma być miejscem, w którym goście będą mogli bez pośpiechu celebrować posiłki i spotykać się w gronie znajomych. Sprzyjać ma temu nie tylko menu, ale również wystrój restauracji. Będą w nim dominowały rośliny, dużo naturalnej zieleni i drewna. Jeden z planów zakłada stworzenie wiszącego ogrodu w stylu angielskim i ceramicznej ekspozycji w klimacie art vegan. Uzupełnieniem wystroju będą słoneczne, żółte akcenty.

Zielona Restauracja Wegańska i Wegetariańska otworzy się w Manufakturze w pierwszych dniach kwietnia. Rozwój wydarzeń możecie śledzić na bieżąco na facebookowym fanpage’u restauracji.

Podobne posty

Pamiętacie szaleństwo, gdy się otwierali? Jeżeli dawno nie byliście na Rewolucji, jest do tego ...
Wyselekcjonowana kawa, najlepsi bariści, fajny klimat – oto pięć miejscówek z najlepszą kawą w ...
Własne wędliny, kiełbaski, chleby na zakwasie, maślane i mięciutkie brioche. Wszystko to zjecie na ...