Kawiarnia Bean&Buddies - fot. FB Bean&Buddies

Nazwa nowej kawiarni nie jest przypadkowa – to projekt przyjaciół, których łączy słabość do dobrej kawy. Poznajcie Bean&Buddies.

Na co dzień praca czwórki założycieli ma niewiele wspólnego z parzeniem kawy. Martyna jest audytorką, Paulina zajmuje się projektowaniem wnętrz, Przemek jest informatykiem, a Michał prowadzi szkołę sztuk walki. Dwójka z nich mieszka w okolicy, a ponieważ brakowało im podobnego miejsca w sąsiedztwie… stworzyli własne. Działającą przy Piotrkowskiej 276 Bean&Buddies z powodzeniem można nazwać biznesem rodzinnym – główną baristką jest siostra Pauliny. Zgodnie z założeniem rządzi tu kawa, ale na tym nie kończy się menu nowo otwartego miejsca.

Kawiarnia Bean&Buddies - fot. FB Bean&Buddies
Kawiarnia Bean&Buddies – fot. FB Bean&Buddies

Wystrój Bean&Buddies jest dziełem Pauliny, absolwentki ASP. Jak przystało na pofabryczny lokal, nie mogło zabraknąć odkrytej cegły, ale na pewno nie znajdziecie tu pilśniowych płyt i palet. Bardziej eleganckie wnętrze zdobią między innymi worki po kawie i grafiki przedstawiające egzotyczne plantacje. Możecie tu zorganizować małe spotkanie biznesowe, a również popracować z laptopem – Gniazdek nie zabraknie dla nikogo – śmieje się Martyna. Kawiarnię możecie odwiedzać już o 7.30, jeśli więc pracujecie w okolicy spokojnie zdążycie wypić kawę i zjeść śniadanie. Lokal czynny jest od poniedziałku do piątku do godziny 18.00, w weekend można tu zaś zorganizować kameralną imprezę zamkniętą. W kawiarni odbyły się już pierwsze imprezy urodzinowe, a w planach jest nawet studniówkowa zabawa jednej z prywatnych szkół średnich.

Kawiarnia Bean&Buddies - fot. FB Bean&Buddies
Kawiarnia Bean&Buddies – fot. FB Bean&Buddies

Wracamy do kawy. Ta pochodzi z zaprzyjaźnionej warszawskiej palarni, która sprowadza wyselekcjonowane ziarna z Brazylii, Burundi i Indii. Sam produkt nie gwarantuje jednak sukcesu, dobrej kawie potrzeba jeszcze dobrego baristy – ekipę Bean&Buddies szkolił Bartek z Coffee Runnera (przypominamy – był nominowany w kawiarnianej kategorii do Łódzkich Nagród Kulinarnych). Espresso kosztuje tu 4 zł, cappuccino 7 zł, a latte macchiato 11 zł. Poza kawą lokal oferuje też świeżo wyciskane soki i owocowo-warzywne koktajle (przygotowywane w wyciskarce wolnoobrotowej), większość z nich w cenie 8 zł.

Kawiarnia Bean&Buddies - fot. FB Bean&Buddies
Kawiarnia Bean&Buddies – fot. FB Bean&Buddies

Dzień dobrze zacząć aromatyczną kawą, ale też pożywnym śniadaniem. Mocnym punktem Bean&Buddies są kanapki (małe za 5 zł i duże za 8 zł). Można je zamówić (a również zabrać na wynos) w wersji na zimno lub przypieczone w tosterze. Od rana dostępne są również zdrowe desery na bazie nasion chia, słodkie bułki i ciasta, nieco później do kawiarni można wpaść na lunch. Ponieważ kawiarnia nie posiada odpowiedniego zaplecza, posiłki przygotowuje Catering Manufaktura. Codziennie do wyboru są trzy lunche w cenie 12-15 zł. Znajdzie się coś dla postawnego mężczyzny, ale również dla osób dbających o linię i wegetarian. Piątki to zaś dni z sushi – w tym przypadku zastawy przygotowuje położone niedaleko Sendai Sushi.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...