Festiwal Viva I'Italia

W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I’Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, włoska muzyka i tańce ludowe czy wirtualny quiz to tylko niektóre z przygotowanych na te dni atrakcji.

Odbywające się w piątek (1.czerwca) warsztaty Cine-Gastronomia rozpoczną dwudniowy Festiwal Viva I’Italia. Jeszcze tego samego dnia odbędzie się konferencja, Business Mixer i wieczór włoski w restauracji Piemont, następnego dnia organizatorzy zapraszają zaś do Manufaktury. Będzie tu można wziąć udział w kulinarnych warsztatach, sesjach i degustacjach, zobaczyć występ folklorystycznego zespołu Montemarano czy też spróbować sił w zawodach jedzenia sosów na bazie ostrej papryki.

Cały program Festiwalu znajdziecie na stronie Fundacji Włosko-Polskiej InteRe.

Wieczór Włoski w restauracji Piemont

1 czerwca br. o godzinie 20.30 w restauracji Piemont (ul. Kilińskiego 25 w Pabianicach) odbędzie się Wieczór Włoski. Menu opracowane zostało we współpracy z szefem kuchni Armando Idini, Kawalerem Orderu Ravioli i Wina Gavi i składa się wyłaczonie z włoskich produktów które sponsoruje wyspecjalizowana firma IMEC iTALIAN SPECIAL. Daniom towarzyszyć będą wyborne wina pochodzące z winnic Cà da Meo z Gavi a somelier AIS Marco Magaraggia poprowadzi w odkrywaniu smaków i aromatów win akompaniujących poszczególnym potrawom. Wieczór uświetni koncert włoskiej muzyki na żywo.
Koszt uczestnictwa: 90 zł

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...