Beaujolais nouveau w Klubie Wino fot. sxc.hu

Klub Wino zakończył właśnie remont nowego lokalu, a oficjalne otwarcie zbiegnie się w czasie ze świętem młodego wina. W tym roku także polskiego.

Każdemu miłośnikowi wina znane jest zapewne Beaujolais nouveau. To młode wino produkowane w rejonie Beaujolais we Francji, które w wyniku przyspieszonego procesu winifikacji nadaje się do picia w zaledwie kilka miesięcy po zbiorach winogron. Co roku, w trzeci czwartek listopada przypada wielkie święto tego wina. W restauracjach i barach we Francji, a także na świecie, otwierane są pierwsze butelki młodego Beaujolais, co jest pretekstem do wspólnego ucztowania, jedzenia i przede wszystkim picia w gronie przyjaciół i znajomych. Popularność tego wydarzenia to podobno zasługa znanego, francuskiego winiarza Georgesa Duboeuf zwanego dziś królem Beaujolais. W młodości rozwoził on młode wino po okolicznych karczmach i barach wykrzykując „Beaujolais nouveau est arrivé!” (młode wino przybyło). Z czasem stało się to tradycją, która dziś znana jest na całym świecie.

Tegoroczne święto Beaujolais nouveau wypada w najbliższy czwartek (20 listopada), a na jego obchody zaprasza Klubie Wino. Sklep i wine bar przeniósł się właśnie oficjalnie do nowego lokalu w podwórku Piotrkowska 217, gdzie czeka na was piękny, przestronny i świeżo wyremontowany. Czwartkowe święto będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem nowego Klubu Wino. Warto wybrać się na nie z jeszcze jednego powodu. Tego wieczoru będziecie mieli rzadką okazję spróbowania tam polskiego młodego wina.

Mało kto wie, że również w Polsce od niedawna produkuje się młode wino zwane Świętomarcińskim. Nazwa pochodzi oczywiście od świętego Marcina – patrona pijaków i oberżystów, którego atrybutami są dzban na wino i gęś. W jego święto, 11 listopada otwiera się pierwsze butelki trunku z tegorocznych zbiorów, które pije się aż do Bożego Narodzenia. W czwartek w Klubie Wino spróbować będzie można młodego, białego i czerwonego wina z winnicy Srebrna Góra. Szykuje się zatem francusko-polski wieczór z winem, muzyką i przekąskami. Wstęp na wydarzenie jest oczywiście bezpłatny, a kieliszek wina będzie tego dnia kosztował 6 zł.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...