Otwarcie studia Book&Cook

Na terenie OFF Piotrkowska powstało pierwsze w Łodzi studio kulinarne. Będzie w nim można wziąć udział w warsztatach kulinarnych, pokazach gotowania albo zorganizować imprezę z gotowaniem w roli głównej.

Studio Book&Cook powstało z inicjatywy Pauliny i Jarka. Chcieli oni stworzyć w Łodzi miejsce, w którym goście będą mogli spotkać się, by wspólnie gotować i poznawać tajniki sztuki kulinarnej. Ich zdaniem (które podzielamy) kuchnia to serce domu, dlatego postanowili otworzyć w Łodzi przestrzeń, w której będzie można rozwijać kulinarne pasje i organizować ciekawe spotkania wokół kuchennego stołu.

Otwarcie studia Book&Cook

Studio znajduje się na piętrze budynku, w którym mieści się restauracji MITMI. Przestronne wnętrze utrzymane jest w modnym, ale przytulnym stylu z pięknymi drewnianymi stołami i stylowymi krzesłami w roli głównej. Sporą część tej przestrzeni zajmują stanowiska kuchenne wyposażone przez firmę Hotpoint. To przy nich odbywać się będą warsztaty kulinarne. Pomieszczą one do 25 osób, ale wybrane warsztaty przygotowywane są z myślą o mniejszych grupach.

Otwarcie studia Book&Cook

Zajęcia w Book&Cook poprowadzą zawodowi kucharze, blogerzy i aktywiści kulinarni oraz pasjonaci sztuki gotowania. Studio na stałe współpracuje z kilkoma specjalistami z Łodzi, ale zapraszani będą też goście z innych miast. W stałej ofercie znajdą się regularne warsztaty, których tematyka obejmie różnorodne techniki kulinarne oraz aspekty gotowania – od kulinarnych podróży po świecie, przez kuchnię molekularną, aż po kuchnię pięciu przemian.

Otwarcie studia Book&Cook

W Book&Cook można też będzie zorganizować prywatne imprezy oraz spotkania firmowe. Goście będą mogli spotkać się tu sami, by wspólnie gotować w miłej atmosferze lub zorganizować warsztat czy pokaz, który poprowadzi dla nich jeden ze współpracujących ze studiem kucharzy. Spora część oferty kierowana jest do klientów biznesowych. Studio działa pod hasłem „Biznes od kuchni” i oferuje możliwość organizacji spotkań integracyjnych czy firmowych rautów. W ofercie nie zabraknie też propozycji dla maluchów. Już teraz zaplanowane są zajęcia dla rodzin z dziećmi i warsztaty gotowania dla maluchów.

Otwarcie studia Book&Cook

Podczas otwarcia możliwości kulinarne studia prezentowali Paweł Kibart, szef warszawskiej restauracji Sinnet Club, znany z udziału w II edycji programu Top Chef oraz francuski kucharz Philippe Roge, twarz marki Hotpoint. Book&Cook współpracuje też z restauracjami działającymi w OFF Piotrkowska. Jedną z prowadzących jest Liliana Filipiak – szefowa kuchni restauracji Lili, a pieczywo na potrzeby studia dostarcza Drukarnia.

Otwarcie studia Book&Cook

Już teraz można zapisywać się na pierwsze warsztaty. W następny weekend Book&Cook zaprasza na zajęcia wielkanocne. Pierwsze, w sobotę 28 marca odbędą się pod hasłem „Wielkanoc – tradycja w nowym wydaniu” i poprowadzi je Paweł Kibart. Koszt udziału wynosi 230 zł od osoby. W niedzielę studio zaprasza na warsztaty rodzinne blogerki Diany Magnowskiej pt. „Słodkie wypieki – babki, mazurki Pani Bufetowej” w cenie 140 zł za jedną osobę dorosłą z dzieckiem. Kolejne wydarzenia poświęcone będą m.in.. sztuce wypiekania chleba, przyrządzania steków czy kuchni wegetariańskiej. Informacji o wszystkich warsztatach szukajcie na stronie internetowej studia

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...