Fot: Boto Onigiri

Piotrkowska 89 wzbogaciła się o kolejną gastronomię. Przed wami japońskie „kanapki” spod marki Boto Onigiri.

Coraz mocniejszą ekipę mamy w podwórku Piotrkowskiej 89. Kilka dni temu mały lokalik w okolicy Gastromachiny i House of Sushi zajęły japońskie przekąski. Ty razem nie będzie nic o wystroju, ponieważ to, co najważniejsze, kryje się w gablocie. Onigiri można zjeść na miejscu, ale przede wszystkim zabrać na wynos. To ciekawa alternatywa dla kanapek czy jedzenia ulicznego. Co ważne, mogą po nią z powodzeniem sięgnąć wegetarianie, weganie, bezglutenowcy i bezlaktozowcy.

Na początek krótkie wyjaśnienie, czym właściwe jest onigiri. To japońska przekąska (w Boto dla ułatwienia nazywana jest kanapką), której głównym składnikiem jest ryż. Między jego dwoma warstwami kryje się różnorodne nadzienie, całość w tym przypadku zawinięta jest w nori. Czym różni się od sushi? Po pierwsze w propozycjach z Boto Onigiri nie znajdziemy surowej ryby, przekąski są też znacznie tańsze – „kanapka” kosztuje tylko 6,50 zł. Jedną będzie trudno się najeść, ale większości dwie już powinny wystarczyć na sycący lunch.

Fot: Boto Onigiri

Choć lokal czynny jest zaledwie od kilku dni, już dorobił się pewniaków w menu. To przede wszystkim onigiri z wołowiną bulgogi, sałatką z tuńczyka lub wędzonym łososiem z kremowym serkiem. Propozycji jest jednak znacznie więcej i każdego dnia pojawiają się nowe smaki, na przykład boczek z cebulką, warzywa kimchi czy kurczak teriyaki z mango. Ponieważ nie ma tu surowej ryby, kanapki są bezpieczne nawet przy obecnych upałach. To istotna sprawa, ponieważ nie przechowuje się ich w lodówce.

Fot: Boto Onigiri

– Onigiri to propozycja dla osób, które szukają nowych smaków, dbają o wysoką jakość jedzenia oraz dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia (onigiri to świetna przekąska po treningu) – mówi Dorota Furmaniak, współwłaścicielka Boto Onigiri. Kanapka, która zamiast chleba ma ryż, sprawdza się w diecie bezglutenowej, odpowiednie farsze znajdą tu też osoby niejedzące mięsa. Już niedługo onigiri będzie można zamówić z dostawą, a już teraz warto wpaść na Piotrkowską 89 osobiście. Lokal czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 (w soboty otwierany jest godzinę później). 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...