Caffe przy Ulicy na Chojnach

Caffe przy Ulicy to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych kawiarni i bistro w naszym mieście. Od lat z sukcesem działa na Bałutach, półtora roku temu pojawiła się na Retkini, a kilka dni temu ruszył trzeci lokal – tym razem na Chojnach.

Łódzkie osiedla przez lata były gastronomicznymi pustyniami. Działały na nich najczęściej bary z domowymi obiadami albo sieciowe pizzerie. Ta sytuacja sukcesywnie zmienia się w ostatnim czasie – w znacznym stopniu za sprawą Caffe przy Ulicy. Pierwsza kawiarnia pod tą marką ruszyła przy ulicy Łagiewnickiej w 2014 roku. Od początku cieszyła się popularnością, która sprawiła, że oferta lokalu zaczęłam się poszerzać i poza kawą oraz domowymi ciastami można było tu zjeść również śniadania oferowane przez cały dzień, a także kanapki i przekąski.

Caffe przy Ulicy na Chojnach

Caffe szybko przestała być lokalem wyłącznie dla Bałuciarzy. Przyjeżdżali tu goście z całego miasta, co zachęciło właścicieli do otwarcia kolejnego lokalu. Nadal jednak stawiali oni na osiedla i uruchomili placówkę na Retkini. Strategia prowadzenia gastronomii z dala od ścisłego centrum mogła wydawać się ryzykowna, ale świetna kawa, wyborne ciasta i naprawdę pyszne jedzenie w połączeniu z bardzo klimatycznym wnętrzem i przemiłą atmosferą okazały się kluczem do sukcesu. Obie kawiarnie są zawsze pełne gości. Czas spędza tu młodzież, rodziny z dziećmi, biznesmeni i każdy, kto ma ochotę zrelaksować się z dala od zgiełku centrum miasta.

Caffe przy Ulicy na Chojnach

Nie dziwi zatem fakt, że na trzecią lokalizację Caffe przy Ulicy również wybrało osiedle. Nowy lokal sieci ruszył kilka dni temu na Chojnach przy ulicy Rzgowskiej 219. Już pierwszego dnia nowe miejsce odwiedził tłum gości i jesteśmy przekonane, że kawiarnia nie będzie ustępowała popularnością dwóm starszym siostrom. Przyciąga nie tylko niezobowiązującą atmosferą i klimatycznym wystrojem, w którym jak zawsze pojawiły się lokalne akcenty w postaci szyldu i plakatów od Gouda Works, ale przede wszystkim świetną kawą i jedzeniem.

Caffe przy Ulicy na Chojnach

A w menu, podobnie jak w pozostałych lokalach, znajdziecie domowe wypieki, śniadania podawane przez cały dzień, kanapki, gofry i sałatki. Będą domowe granole i owsianki, ale także coś konkretniejszego, jak zestawy z jajkami na kilka sposobów, kiełbaskami, serami i twarogami. Będą kanapki na bazie pieczywa z Montagu podawane z mnóstwem dodatków – wędlinami, serami, kurczakiem, rosbefem, łososiem i masą świeżych warzyw. Na ciepło zjecie panini i tosty, a na lżejszy lunch możecie wybrać jedną z kilku rodzajów sałatek. Również miłośnicy słodkości nie będą mogli narzekać, bo domowych ciast i deserów, które od zawsze były mocną stroną Caffe przy Ulicy nie zabraknie również na Chojnach.

Lokal przy ulicy Rzgowskiej czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 – 20.00, a w  niedziele i święta zaprasza od 10.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...