Fot: Chlebak

Kilka miesięcy temu w Pabianicach otworzył się Chlebak – piekarnia, cukiernia i bistro w jednym. Od trzech dni mini punkt tej samej marki działa również w Łodzi.

Zgodnie z nazwą portalu, jemy w Łodzi i nawet jeśli zapuszczamy się poza miasto, to was o tym nie informujemy. Od razu przyznajemy, że osobiście nie byłyśmy w pabianickim Chlebaku, ale od zaufanych znajomych wiemy, że jest tam bardzo fajnie. Może czas rozszerzyć naszą stronę o pobliskie miasta – dziś zrobimy to połowicznie, ponieważ pretekstem do napisania tekstu jest otwarcie piekarni na lokalnym gruncie.

Fot: Chlebak

Jeszcze niedawno w Pabianicach trudno było zjeść śniadanie na mieście – dzięki Chlebakowi mieszkańcy miasta mogą nie tylko cieszyć się fajnym, prawdziwym chlebem, ale również ciekawymi zestawami idealnymi na dobry początek dnia. Zacznijmy od chleba. Ten pochodzi z małej, zaprzyjaźnionej piekarni, oczywiście jest na naturalnym zakwasie, bez żadnych spulchniaczy, ulepszaczy i innych dziwnych rzeczy. W ofercie jest podstawa, czyli pszenno-żytni, ale również wariacje z dodatkami ziaren (także z samych ziaren), chleb lniany, z siemieniem czy kukurydziany. Można go zabrać do domu lub skosztować w połączeniu z innymi śniadaniowymi przysmakami.

Fot: Chlebak

Goście Chlebaka najczęściej mogą wybierać między 5 różnymi zestawami. Ponieważ wykorzystuje się w nich produkty sezonowe, cały czas się zmieniają. Poza klasyką w postaci sadzonych jajek z sałatką z warzyw, są takie przysmaki jak kurki w śmietanie czy właśnie wprowadzona nowość – razowe pancakes z miodem, orzechami i sałatką owocową z bita śmietaną. Większość zestawów razem z napojem do wyboru kosztuje 10 zł.

Co jeszcze kupimy w Chlebaku? Kanapki na zimno i gorąco (na przykład z grillowanym bekonem czy czterema serami), hot-dogi i oczywiście słodkości (te również zmieniają się sezonowo). Są ciasta marchewkowe, serniki, kremowe desery, ale chyba największym hitem są torty bezowe w trzech odsłonach: z owocami, lemon curd lub czekoladowo-czekoladowy (taki smak ma zarówno beza, jak i krem).

Fot: Chlebak
Łódzki punkt został właśnie otwarty przy sklepie Kawiks-u przy ul. Zachodniej 67 (róg Legionów). Niestety jest za mały, by powtórzyć całą ofertę pabianickiego Chlebaka, ale dostaniecie tam tytułowy chleb, ciasta i hot-dogi. Trzeba przyznać, że na zdjęciach wszystko wygląda bardzo apetycznie, lada moment wpadamy, by potwierdzić to osobiście.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...