Columbus Caffee

Dzisiejszego popołudnia została otwarta nowa kawiarnia przy ulicy Piotrkowskiej. Poza tytułowymi kawami dostaniemy tu iced fruties, shakes i czekolady, a do jedzenia: kanapki, sałatki i desery.

Choć Columbus Coffee jest lokalem sieciowym, zaskakuje przyjemnym i przytulnym wystrojem, który dobrze skomponował się z charakterem miejsca. Możemy napić się tu szybkiej kawy przy niewielkich stolikach lub zagościć na dłużej rozsiadając się w wygodnych fotelach.  Przyjemne kolory, gdzieniegdzie ciekawe graffiti nawiązujące do tematu kawy, a przy barze witryna pełna apetycznie wyglądających sałatek, kanapek, jogurtów czy ciast.

Columbus Caffee

Poza kawowym standardem w menu kilka ciekawie zapowiadających się pozycji. Zwróciliśmy między uwagę na ladies latte z syropem różanym i sosem o smaku białej czekolady, chamallows fruity coffee z syropem malinowym i piankami czy macchiato doprawione przyprawami i syropem masala chai. W zimowe dni na pewno chętniej skusimy się na gorące napoje, ale zimne mleczne i owocowe napoje dostępne są przez cały rok. Wśród mlecznych fajnie zapowiada się crazy cookie z lodami waniliowymi, kruszonymi ciasteczkami i masłem orzechowym, przykładem owocowych może być chociażby wild mist z puree z owoców leśnych.

Columbus Caffee

Na koniec kilka słów o cenach – standardowe, jak na kawiarnie sieciowe i raczej wyższe niż u konkurencji przy Piotrkowskiej. Espresso kosztuje 5,90 zł, średnie latte i capuccino 9,90 zł, kawy smakowe od 11,90 do 13,90 zł. Za ciabatty i muffiny w zestawie z dużą kawą zapłacimy tu 14,90 zł, z ciastem – 16,90 zł. Kawiarnia w tygodniu czynna jest od 7.00 do 21.00, w soboty staruje dwie godziny później, w niedzielę pracuje zaś w godzinach 10.00-19.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...