Czerwcowe festiwale kulinarne w Łodzi - Festiwal Dobrego Smaku

Dla każdego łódzkiego smakosza zaczął się właśnie cudowny miesiąc. Tylu kulinarnych wydarzeń skumulowanych w tak krótkim czasie jeszcze w naszym mieście nie było.

Łódź Street Food Festival

Wszystko zacznie się już w najbliższy weekend 3. edycją Łódź Street Food Festivalu w strefie Piotrkowska 217. W niedzielę 8 czerwca, do dawnej fabryki Józefa Johna zawitaj ponad 60 wystawców, wśród których znajdą się łódzcy restauratorzy, blogerzy i aktywiści kulinarni, którzy na swoich stoiskach oferować będą jedzenie uliczne. Na terenie przed fabryką pojawią się też food trucki ze wszystkich krańców kraju. Nowością tej edycji jest Strefa Dziecka, w której odbywać będą się warsztaty, gry i zabawy dla maluchów. Impreza potrwa od godziny 11.00 do 17.00.

Sjesta w Julianowskim

Następna imprezą będzie druga edycja Sjesty w Julianowskim. Począwszy od 1 czerwca impreza odbywać się będzie regularnie przez całe wakacje, w co drugą niedzielę w Parku im. Adama Mickiewicza. Podczas wydarzenia na terenie parku wystawią się producenci żywności regionalnej i łódzkie food trucki, a do tego sporo wystawców zapewniających dodatkowe atrakcje: szkoły tańca, muzyka na żywo czy wypożyczalnie gier planszowych. A to dopiero początek, bo organizatorzy zapowiadają, że ilość wydarzeń będzie rosła z każdą edycją.

Festiwal Dobrego Smaku

Kulminacyjnym punktem czerwcowego kalendarza festiwalowego będzie ostatni weekend miesiąca. Wtedy odbędą się aż trzy duże imprezy. Przede wszystkim 11. już edycja znanego chyba wszystkim Festiwalu Dobrego Smaku. Temat tegorocznej uczty smakoszy brzmi „Zapomniane – odkryte na nowo”, więc liczymy na naprawdę ciekawe dania. Łodzianie już dawno pokochali tę imprezę, w trakcie której można odwiedzać najlepsze lokalne restauracje i próbować w nich festiwalowych dań w cenie 10 złotych oraz kawiarnie, które oferują zestawy deser i kawa w cenie 7 złotych. Uczestnicy jak zwykle będą mogli wybrać najlepsze ich zdaniem lokale, co uczyni także festiwalowe jury. Impreza potrwa od czwartku 26 czerwca do niedzieli 29 czerwca, a my objęłyśmy ją patronatem medialnym.

Urban Summer Festival

W ten sam weekend, w sobotę 28 czerwca odbędzie się inna duża impreza kulinarna. Na terenie widzewskiej fabryki WI-MA ruszy pierwsza edycja Urban Summer Festival – Food and Fashion, który zgodnie z zapowiedziami organizatorów połączy świat mody, kultury ulicznej i aromatycznej kuchni. Nas oczywiście najbardziej interesuje ten ostatni element, na który złoży się największy w Polsce zjazd food trucków serwujących wszystko od ciastek, przez hamburgery po dania wegańskie. Dla tych, którzy będą chcieli spróbować swoich własnych kulinarnych możliwości zorganizowano zaś specjalne warsztaty. Wszystkim zajadać będzie się można na wielkiej, sztucznej plaży usypanej na terenie fabryki. To jednak nie jedyne atrakcje, a o wszystkich „niekulinarnych” przeczytać możecie na stronie wydarzenia na Facebooku. Impreza potrwa cały dzień, a my z przyjemnością objęłyśmy ją patronatem medialnym.

Łódzki Festiwal Kawy

Dobrze rozplanujcie czas w ostatni weekend czerwca, bo zbiegają się w jego trakcie nie tylko dwie wspomniane wyżej imprezy. W tym samym czasie odbędzie się także kolejna edycja Łódzkiego Festiwalu Kawy. Choć jest to impreza w znacznej mierze branżowa, to organizatorzy nie zapomnieli o miłośnikach kofeinowego napoju. W jej trakcie festiwalowe kawiarnie serwują espresso i cappuccino w cenie 3 zł, a uczestnicy mogą w smsowym głosowaniu wybrać swój ulubiony lokal. Impreza potrwa od piątku 27 czerwca do niedzieli 29 czerwca.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...