Dni św. Patryka

Nadchodzi weekend, więc jak zwykle informujemy, co na najbliższe dni przygotowały łódzkie restauracje.

Od soboty w OFF Piotrkowska zrobi się zielono, oczywiście za sprawą św. Patryka. W piątek możecie wspomóc Wioski Dziecięce, a we wtorek wpaść na irlandzkie świętowanie do Irish Pubu. Zaczynamy!

 

SOS Wioski Dziecięce

Im więcej zjesz, tym bardziej pomagasz. W najbliższy piątek łódzkie lokale będą wspierały SOS Wioski Dziecięce – 10 proc. z każdego rachunku zostanie przekazane na konto Stowarzyszenia, które za zgromadzone fundusze zorganizuje Wielkanoc dla swoich podopiecznych. Oto lista restauracji, które przyłączyły się do akcji:

• Restauracja Da Antonio, ul. Mała 5
• Restauracja Dworek, ul. Rogowska 24
• Sushi Kushi, ul. Nastrojowa 41A
• Restauracja Lawenda, ul. Targowa 35
• Restauracja Złota Kaczka, ul. Rąbieńska 53
• Sushi Kushi, ul. Piotrkowska 211/4
• Sushi Kushi, ul. Kusocińskiego 65/5
• Pizzeria Prima, ul. Rzgowska 95A
• Sushi Kushi, ul. Karpia 65/67
• Restauracja Agmar, ul. Krochmalna 15
• Pizzeria Benetto, ul. Felińskiego 9
• Restauracja Saga, ul. J. Tuwima 86
• Jaga-Cafe, ul. Rewolucji 1905r. 44
• Zbożowa, ul. Roosevelta 7
• U Milscha, ul. Łąkowa 21

 SOS Wioski Dziecięce

OFF Piotrkowska

Choć dzień św. Patryka wypada we wtorek 17 marca, OFF Piotrkowska zaczyna świętować już w sobotę. Będą warsztaty dla dzieci i rodziców, pokazy filmowe, koncerty, eventy oraz rabaty w tutejszych sklepach i galeriach, my jednak skupimy się na atrakcjach przygotowanych przez lokale gastronomiczne.14 marca (w sobotę) o godz. 17.00 w DalekoBlisko dr Katarzyna Ojrzyńska opowie o tańcu irlandzkim i jego historii, a we wtorek będzie tu można obejrzeć wystawę zdjęć „Barwy Irlandii”. Menu kawiarni wzbogaci się o irlandzkie ciasta i oczywiście zielone piwo oraz whiskey. Jeśli jesteśmy przy temacie alkoholi: Klub DOM w sobotę organizuje promocję whiskey Jameson, na zielone piwo i whiskey zaprosi także klub Ganimedes.

Zielono będzie również w ofercie restauracji: Drukarni, Lili, MEG MU, MITMI restobar, Spółdzielni i Tari Bari Bistro. Do tego smaki Irlandii na sobotnim Eko Targu i w połączeniu z kuchnią włoską podczas niedzielnych warsztatów Baccaro W planach mule w piwnej tempurze , ossobuco z cydrem i zielonym groszkiem z dodatkiem klasycznego risotto z masłem i grana padano, podawane z czerwonym irlandzkim piwem, a na deser Irish coffee. Spotkanie zacznie się o 10.00, koszt uczestnictwa wynosi 150 zł.

Fot: Baccaro

Irish Pub
Oczywiście o dniu św. Patryka nie mógł zapomnieć Irish Pub. We wtorek zrobi się tu bardzo zielono. Na gości czekać będą liczne kulinarne i alkoholowe niespodzianki oraz poczęstunki, a o 20.00 irlandzką muzykę zagra zespół Drake Sea Folk Gropup. Wstęp jak zwykle bezpłatny.

 

Klub Kolacyjny

Ostatnie wydarzenie planowane jest dopiero na przyszły czwartek (19 marca), ale już teraz warto zarezerwować miejsce na VI edycji Klubu Kolacyjnego Tari Bari. Tym razem motywem przewodnim będzie kuchnia staropolska, a na stole przygotowanym przez polsko – włoski zespół pojawią się dania inspirowane pierwszą polską książką kucharską „Compendium ferculorum, czyli zebranie potraw” Stanisława Czernieckiego z 1682 r. W menu między innymi: jesiotr, bigosek rybny z sandacza, figatelle, perduty na jarmużu oraz zupa z królika z imbirem. Do przystawek, zupy, dania głównego oraz deseru tradycyjnie zostanie dobrane wino przez Michała Rutkowskiego z Klubu Wino. Cena: 130 zł za osobę.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...