Qlinarna

Dąbrowa wzbogaciła się o kolejny lokal – oto Qlinarna z szybkimi obiadami na miejscu i na wynos.

Wczoraj pisałyśmy o Coffee&Chat przy Czerwonym Rynku, dziś przenosimy się niewiele dalej, mianowicie do skrzyżowania ulicy Dąbrowskiego i Kilińskiego. Ostatnie lata to prawdziwa rewolucja dla tej okolicy i w końcu po kilku sieciowych dyskontach przyszedł też czas na gastronomię. W pawilonie, w którym znajduje się Rossmann od niedawna funkcjonuje Pizzeria K-2, a zaledwie od tygodnia również nasza bohaterka, czyli Qlinarna.

Qlinarna

Qlinarna od wejścia wita nas niezobowiązującym, estetycznych wystrojem – jest zielono, wiosennie i estetycznie – to miejsce na szybki obiad, odpoczynek podczas zakupów czy też niezobowiązujące spotkanie. Lokal czynny jest od godziny 9.00 i przez dwie pierwsze godziny serwuje śniadania: rogaliki (2 zł lub gratis do śniadania), musli z jogurtem i owocami (4,5 zł) czy jajko sadzone na bekonie (6 zł). Do jedzenia Qlinarna poleca gorące napoje.  Na miejscu i na wynos można się tu napić dobrej włoskiej kawy Pavin z ciśnieniowego ekspresu.

Od samego rana można też zjeść coś konkretnego. Większość dań zaprezentowana jest w bemarach. Do wyboru siedem dań głównych (np. gołąbki, naleśniki ze szpinakiem czy łosoś na parze), cztery zupy (pomidorowa, kapuśniak, zalewajka, krem z białych warzyw), surówki, dodatki (kilka rodzajów warzyw na ciepło, ziemniaki, kluski itp.) oraz desery. Zupy kosztują 4 zł, dania główne 9 zł, dodatki i surówki po 3zł i desery 6 zł.

Qlinarna

Jeżeli macie trochę więcej czasu, możecie zamówić coś z karty (z czasem ta część oferty będzie rozszerzana). Do wyboru jeden z siedmiu zestawów, w których króluje klasyka polskiej kuchni: schabowy z ziemniakami i mizerią (16 zł), golonka pieczona w piwie (29 zł), trzy rodzaje pierogów czy pstrąg z masłem koperkowo-czosnkowym (26 zł).Wspomniane pierogi, podobnie jak makarony, kluski czy pyzy przygotowywane są na miejscu. Qlinarna nie zapomniała także o najmłodszych – w menu z malowanką mają oni do wyboru zupę pomidorową z makaronem (2,50 zł), kurczakowi nuggetsy z frytkami i surówką (8 zł) oraz słodkie racuchy z jabłkami (7 zł).

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...