Druga edycja Łódzkiego Festiwalu Win Polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski

Po sukcesie zeszłorocznego Festiwalu Win Polskich, Klub Wino już szykuje się do kolejnej edycji. W połowie maja w Łodzi po raz kolejny królowały będą trunki z krajowych winnic.

W zeszłym roku w Klubie Wino zadebiutowała impreza promująca polskie wina. Festiwal Win Polskich, w trakcie którego zaprezentowały się najlepsze krajowe winnice przyciągnął tłumy gości. Mili oni wyjątkową okazję spróbowania w jednym miejscu kilkudziesięciu trunków z kilkunastu winnic, wziąć udział w dwóch komentowanych degustacjach i spróbować jedzenia przygotowanego na tę okazję przez Bartka Pagacza.

Podobnie będzie w tym roku. W sobotę 14 maja, w podwórku przy Piotrkowskiej 217 znów staną stoiska polskich winiarzy. Do Klubu Wino przyjadą tego dnia przedstawiciele kilkunastu najlepszych winnic w naszym kraju. Winnica Srebrna Góra, DOM Bliskowice czy Winnice Wzgórz Trzebnickich to tylko kilku spośród zaproszonych wystawców. Możecie spodziewać się prawdziwej, winiarskiej śmietanki.

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski
Festiwal Win Polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski

Główna część Festiwalu potrwa od godziny 14.00 do 19.00. W jej trakcie goście będą mogli odwiedzać stoiska wystawców i próbować prezentowanych przez nich win. Będzie to też świetna okazja, by o winie porozmawiać z jego producentami i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Każdy gość, w cenie 25 zł (+ 5 zł kaucji za kieliszek) otrzyma swój kieliszek i książeczkę degustacyjną z opisami winnic i ich win. Tak wyposażony będzie mógł do woli przechadzać się wśród stoisk i próbować gronowych trunków. A będzie ich, podobnie jak w zeszłym roku, około 50 – od białych i czerwonych, poprzez różowe, aż po musujące.

Na imprezę warto wybrać się wcześnie, bo ilość wina przygotowanego na degustację będzie ograniczona, a sądząc po zainteresowaniu zeszłoroczną edycją, miłośników wina nie zabraknie. Każdy gość Festiwalu będzie mógł także zagłosować na swoje ulubione wino. Wszystkie prezentowane propozycje będzie można tego dnia kupić również na butelki w promocyjnych cenach.

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski
Festiwal Win Polskich w Klubie Wino fot. Filip Kaczanowski

To nie jedyne atrakcje przygotowane na ten dzień. Szef kuchni Klubu Wino, Bartek Pagacz przygotuje specjalne, festiwalowe menu, w którym znajdą się przekąski i niewielkie dania idealnie dopasowane do prezentowanych win. Zaplanowane są też degustacje komentowane, a całą imprezę zakończy after party, które rozpocznie się o godzinie 20.00. W jego trakcie będzie można jeść, pić wino i słuchać muzyki na świeżym powietrzu.

Szczegółowych informacji na temat Festiwalu Win Polskich szukajcie na stronie wydarzenia. Będą się one pojawiały także u nas, bo Jemy w Łodzi objęło imprezę patronatem medialnym.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...