Jedna z pierwszych restauracji z OFF Piotrkowska właśnie wróciła do działania! W Drukarni codziennie zamówicie świeże pieczywo oraz wino, a w nowo otwartym ogródku spróbujecie popisowych dań lokalu.

Kiedy 7 lat temu pisałyśmy o Drukarni, porównywałyśmy ją do warszawskiego Charlotte – w końcu był to pierwszy taki lokal w Łodzi, który wypiekał własne pieczywo, a przy okazji stanowił zupełnie nową jakość w dopiero powstającym zagłębiu gastronomicznym miasta. Teraz lokal oznacza markę samą w sobie, a połączenie piekarni, kawiarni i bistro dobrze sprawdziłosię w pofabrycznej przestrzeni przy Piotrkowskiej. Chociaż podwórko wciąż się zmienia, koncept Drukarni sprawdza się w każdych okolicznościach. Wraz z odmrażaniem polskiej gastronomii, restauracja wróciła do pracy z lekko zmienionym menu i z niezmiennie świeżo wypiekanym pieczywem – a także z ogromnym zapałem i nowymi pomysłami.

W przypadku Drukarni 13 to szczęśliwa liczba – tyle rodzajów pieczywa znajdziecie bowiem w ofercie lokalu. Wypieki wyrabiane oraz pieczone są na oczach gości, a do ich przygotowania używany jest naturalny zakwas z dzikich drożdży. Ceny pieczywa zaczynają się od 2 zł i kończą na 9 zł, a do wyboru macie m.in.: chleb żytni na zakwasie (7 zł), chleb orkiszowy na zakwasie (7 zł), chleb bakaliowy z żurawiną, orzechem włoskim, śliwką i rodzynkami (9 zł), ciabatty na zakwasie pszennym (2 zł), a także francuskie bagietki (7 zł). Drukarnia przygotowuje również ciasta, a ich wybór stale się zmienia.

Ręcznie wyrabiane pieczywo jest też nieodłączną częścią menu. W karcie znajdziecie np. włoską pszenną bułkę z kurczakiem, majonezem pietruszkowym, pomidorem, cebulą i rukolą (17 zł) lub w wersji wegetariańskiej z marynowaną mozzarellą, pesto bazyliowym, pomidorem lub rukolą (17 zł). Szybkie danie powstaje również na bazie bagietki. Do wyboru macie dwie wersje: z rostbefem, karmelizowaną czerwoną cebulą i sosem chrzanowym (17 zł) lub z dodatkiem marynowanego łososia, mascarpone, pomidora, kaparów, czerwonej cebuli i rukoli (18 zł).

Lokal wypieka również pszenne bułki, które są bazą do przygotowania burgerów. Pięć rodzajów dania z różnymi dodatkami znajdziecie tu w cenie 25-36 zł. W karcie na stałe zagościł także Gruby Kot, przygotowany na nasz Burger Fest. Z myślą o miłośnikach burgerów Drukarnia przygotowała kulinarne happy hours. Z okazji otwarcia, klasycznego hamburgera lokalu zjecie za 15 zł! Promo obowiązuje do najbliższego piątku, w godzinach 15-17.

Od poniedziałku wszystkich tych przysmaków możecie próbować na miejscu w lokalu, gdzie kupicie też świeżo wypiekane pieczywo do domu. Gotowy jest już ogródek, w którym możecie zjeść  zamówione dania z widokiem na pofabryczne budynki OFFa. Dostawy do domu realizowane są przez Glovo oraz Uber Eats, wkrótce będziecie też mogli ponownie składać zamówienia telefoniczne. Drukarnia to jeden z nielicznych w mieście lokali, gdzie w tygodniu po świeże pieczywo i na śniadanie możecie wpaść już od 7 rano. Od poniedziałku do środy działa do 22.00, a w weekendy nawet do 1 w nocy.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...