Greckie all you can eat w Zbożowej fot. Zbożowa

Kuchnia grecka, inauguracja Koła Gospodyń Miejskich, festiwal filmów krótkometrażowych i śniadanie ze stylistką. Zobaczcie co na nadchodzący weekend zaplanowały łódzkie restauracje.

Pierwsze urodziny naleśnikarni Suzette

Urodziny naleśnikarni Suzette fot. Suzette

Naleśnikarnia Suzette obchodzi dziś pierwsze urodziny. Z tej okazji na gości lokalu czekają słodkie poczęstunki lub kieliszek szampana. Można też skorzystać ze specjalnej promocji – wszystkie desery oraz kawa sprzedawane są dzisiaj 50% taniej.

Greckie „all you can eat” w Zbożowej

Greckie all you can eat w Zbożowej fot. Zbożowa

W piątek, 7 lutego w restauracji Zbożowa odbędzie się kolejna kolacja typu „jesz ile chcesz”. Płacąc raz możecie jeść do woli dania przygotowane w formie bufetu. W tym tygodniu motywem przewodnim będzie kuchnia grecka. Możecie się zatem spodziewać fety, oliwek, migdałów, moussaki czy tzatzików, a wszystko jak zawsze w zdrowej odsłonie.

Koszt udziału wynosi 25 zł od osoby. W ramach tej kwoty jecie do woli z wystawionego w lokalu bufetu. Możecie też wybrać wersję za 29 zł – wówczas do kolacji dostaniecie kieliszek wina light.

Spotkanie inauguracyjne Koła Gospodyń Miejskich

W sobotę, 8 lutego, w restauracji w te pędy odbędzie się spotkanie inauguracyjne pierwszego w Łodzi Koło Gospodyń Miejskich. Podobne organizacje powstają w różnych miastach Polski i cieszą się sporym zainteresowaniem. Działają na wzór dawnych kół gospodyń wiejskich, których zadaniem była obrona praw, reprezentowanie interesów i działanie na rzecz poprawy sytuacji społeczno-zawodowej kobiet. Łódzkie koło ma gromadzić panie, które chcą spotykać się w miłej atmosferze, rozmawiać, tworzyć, uczyć się od siebie i wzajemnie się wspierać. Na pierwszym spotkaniu

Do koła przyłączyć mogą się wszystkie zainteresowane kobiety. Wystarczy wybrać się na spotkanie inauguracyjne, na którym ustalona zostanie nazwa grupy i plany oraz oczekiwania odnośnie jej działalności. Start o godzinie 17.00 w restauracji w te pędy przy Traugutta 14.

Śniadanie ze stylistką w Spółdzielni

Śniadanie ze stylistką w Spółdzielni fot. Spółdzielnia

Również w sobotę, 8 lutego, w Spółdzielni odbędzie się śniadanie ze stylistką. Spotkania mają odbywać się cyklicznie raz w miesiącu. Uczestniczyła będzie w nich stylistka Justyna Kaliska, która udzielała będzie porad na temat mody i kreowania własnego wizerunku. Wszystko to przy śniadaniowym jedzeniu i kawie. Warsztaty ruszają o godzinie 10.00 i  są bezpłatne, a uczestnicy ponoszą jedynie koszt zakupu śniadania. Zapisywać można się pod numerem telefonu 695 273 327.

Future Shorts w Owocach i Warzywach

Future Shorts w Owocach i Warzywach fot. Owoce i Warzywa

W niedzielę, 9 lutego w Owocach i Warzywach odbędzie się zimowa edycja Future Shorts, czyli globalnego festiwalu filmów krótkometrażowych, który odwiedza 150 miast w 90 krajach. W trakcie pokazu zaprezentowany  zostanie jeden film dokumentalny, dwie animacje i trzy filmy fabularne. W tym zestawie znajdzie się tytuł nominowany do Oscara, produkcje nagradzane i wyróżniane na festiwalach w Cannes, Sundance oraz na ostatnim Berlinale.

Pokaz rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa półtorej godziny.

Poza tym

W sobotę, jak co tydzień, w OFF Piotrkowska odbędzie się kolejna edycja Eko Targu.

W niedzielę 9 lutego obchodzimy Święto Pizzy, z okazji którego łódzkie pizzerie i włoskie restauracje przygotowały dla was sporo atrakcji. O wszystkich przeczytacie tutaj.

W Leśniczówce Gajowego przy ulicy Skrzydlatej 75 przez cały weekend potrwa pojedynek makaronowo–kluskowy, czyli kulinarna bitwa włoskich makaronów z polskimi kluskami.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...