fbpx

Greckie all you can eat w Zbożowej fot. Zbożowa

Kuchnia grecka, inauguracja Koła Gospodyń Miejskich, festiwal filmów krótkometrażowych i śniadanie ze stylistką. Zobaczcie co na nadchodzący weekend zaplanowały łódzkie restauracje.

Pierwsze urodziny naleśnikarni Suzette

Urodziny naleśnikarni Suzette fot. Suzette

Naleśnikarnia Suzette obchodzi dziś pierwsze urodziny. Z tej okazji na gości lokalu czekają słodkie poczęstunki lub kieliszek szampana. Można też skorzystać ze specjalnej promocji – wszystkie desery oraz kawa sprzedawane są dzisiaj 50% taniej.

Greckie „all you can eat” w Zbożowej

Greckie all you can eat w Zbożowej fot. Zbożowa

W piątek, 7 lutego w restauracji Zbożowa odbędzie się kolejna kolacja typu „jesz ile chcesz”. Płacąc raz możecie jeść do woli dania przygotowane w formie bufetu. W tym tygodniu motywem przewodnim będzie kuchnia grecka. Możecie się zatem spodziewać fety, oliwek, migdałów, moussaki czy tzatzików, a wszystko jak zawsze w zdrowej odsłonie.

Koszt udziału wynosi 25 zł od osoby. W ramach tej kwoty jecie do woli z wystawionego w lokalu bufetu. Możecie też wybrać wersję za 29 zł – wówczas do kolacji dostaniecie kieliszek wina light.

Spotkanie inauguracyjne Koła Gospodyń Miejskich

W sobotę, 8 lutego, w restauracji w te pędy odbędzie się spotkanie inauguracyjne pierwszego w Łodzi Koło Gospodyń Miejskich. Podobne organizacje powstają w różnych miastach Polski i cieszą się sporym zainteresowaniem. Działają na wzór dawnych kół gospodyń wiejskich, których zadaniem była obrona praw, reprezentowanie interesów i działanie na rzecz poprawy sytuacji społeczno-zawodowej kobiet. Łódzkie koło ma gromadzić panie, które chcą spotykać się w miłej atmosferze, rozmawiać, tworzyć, uczyć się od siebie i wzajemnie się wspierać. Na pierwszym spotkaniu

Do koła przyłączyć mogą się wszystkie zainteresowane kobiety. Wystarczy wybrać się na spotkanie inauguracyjne, na którym ustalona zostanie nazwa grupy i plany oraz oczekiwania odnośnie jej działalności. Start o godzinie 17.00 w restauracji w te pędy przy Traugutta 14.

Śniadanie ze stylistką w Spółdzielni

Śniadanie ze stylistką w Spółdzielni fot. Spółdzielnia

Również w sobotę, 8 lutego, w Spółdzielni odbędzie się śniadanie ze stylistką. Spotkania mają odbywać się cyklicznie raz w miesiącu. Uczestniczyła będzie w nich stylistka Justyna Kaliska, która udzielała będzie porad na temat mody i kreowania własnego wizerunku. Wszystko to przy śniadaniowym jedzeniu i kawie. Warsztaty ruszają o godzinie 10.00 i  są bezpłatne, a uczestnicy ponoszą jedynie koszt zakupu śniadania. Zapisywać można się pod numerem telefonu 695 273 327.

Future Shorts w Owocach i Warzywach

Future Shorts w Owocach i Warzywach fot. Owoce i Warzywa

W niedzielę, 9 lutego w Owocach i Warzywach odbędzie się zimowa edycja Future Shorts, czyli globalnego festiwalu filmów krótkometrażowych, który odwiedza 150 miast w 90 krajach. W trakcie pokazu zaprezentowany  zostanie jeden film dokumentalny, dwie animacje i trzy filmy fabularne. W tym zestawie znajdzie się tytuł nominowany do Oscara, produkcje nagradzane i wyróżniane na festiwalach w Cannes, Sundance oraz na ostatnim Berlinale.

Pokaz rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa półtorej godziny.

Poza tym

W sobotę, jak co tydzień, w OFF Piotrkowska odbędzie się kolejna edycja Eko Targu.

W niedzielę 9 lutego obchodzimy Święto Pizzy, z okazji którego łódzkie pizzerie i włoskie restauracje przygotowały dla was sporo atrakcji. O wszystkich przeczytacie tutaj.

W Leśniczówce Gajowego przy ulicy Skrzydlatej 75 przez cały weekend potrwa pojedynek makaronowo–kluskowy, czyli kulinarna bitwa włoskich makaronów z polskimi kluskami.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...