Ostatni wieczór w starym Klubie Wino

Nadchodzący weekend w łódzkich restauracjach pełen będzie wina, muzyki, pysznego jedzenia i zdrowych soków. Sprawdźcie co będzie się działo.

 

Ostatni wieczór Klubu Wino w starej lokalizacji

Klub Wino

We wrześniu nasz ulubiony sklep z winami i wine bar Klub Wino przeniesie się na Piotrkowską 217. Z tej okazji w najbliższy piątek, 29 sierpnia lokal zaprasza na ostatnie spotkanie pod starym adresem przy Kościuszki 32. Na ten wieczór nie zaplanowano żadnych specjalnych degustacji. Będzie za to okazja, aby spróbować win z oferty sklepu w obniżonej cenie. Zamiast korkowego w wysokości 20%, standardowo doliczanego do każdej, wypijanej na miejscu butelki, wszystkie wina będą tańsze o 10%. Na podstawie doświadczeń z wcześniejszych wieczorów spędzonych w Klubie Wino śmiało wnosimy, że wieczór upłynie w miłej i wesołej atmosferze, a Michał Rutkowski każdemu chętnie opowie o serwowanych winach. My będziemy na pewno.

Finał lata w Bawełnie

Mama Rockberry

Na nadchodzący weekend, z okazji zbliżającego się końca lata, restauracja Bawełna przygotowała specjalne atrakcje dla swoich gości. W sobotę w lokalu wystąpi zespół Mama Rockberry, których muzyka stanowi połączenie rocka, bluesa i country. Koncert rozpocznie się o godzinie 22.00, jednak na miłośników bawełnianego jedzenia atrakcje czekają już wcześniej. Wiktoria Sobiech, szefowa kuchni restauracji zaprezentuje bowiem w sobotę nowe menu. Pojawią się w nim między innymi: miodowo-musztardowy pstrąg z pieca opalanego drewnem i cotoletta alla milanese, czyli słynny, mediolański kotlet ze schabu. Specjalne atrakcje czekały będą też na dzieci. Kącik malucha w lokalu wzbogaci się o nowe zabawki oraz mini kuchnię, w której najmłodsi kucharze będą mogli popisać się kulinarnie. Dodatkowo dzieci, które odwiedzą lokal w nadchodzący weekend otrzymają w prezencie karnet na przejazd stylową karuzela stojącą na rynku Manufaktury.

Warsztaty u Owocnych

Warsztaty w pijalni soków Owocni

Również w sobotę, 30 sierpnia w pijalni świeżo wyciskanych soków Owocni odbędą się warsztaty Smacznie, Zdrowo, Owocowo organizowanie we współpracy z Bankiem Żywności w Łodzi. Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniom świadomego i zdrowego odżywiania dzieci. Mowa będzie zarówno o tym, czym karmić maluchy w pierwszych latach życia, jak i o tym, co powinna jeść mama na etapie ciąży i karmienia piersią. Uczestnicy dowiedzą się jakie znaczenie ma prawidłowa dieta dla rozwoju dziecka i poznają zalety picia świeżo wyciskanych soków z warzyw i owoców. Owocni pokażą też jak takie soki przygotowywać samodzielnie, a całe spotkanie zakończą pokazy tematycznych filmów. Warsztaty rozpoczną się o 14.00 i potrwają dwie godziny, a udział w nich jest bezpłatny.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...