Endorfina Caffe – osiedlowa kawiarnia przy Czerwonym Rynku

Nowoczesne i przytulne wnętrze, pyszna kawa, śniadania i domowe wypieki. Od kilku miesięcy na Chojnach działa nowa kawiarnia, która jest ciekawym miejscem sąsiedzkich (i nie tylko) spotkań.

Na łódzkich osiedlach zdecydowanie brakuje miejsc, w których można spotkać się ze znajomymi przy filiżance świeżo zaparzonej kawy i kawałku ciasta, posiedzieć, pogadać albo wziąć udział w ciekawym wydarzeniu. Takiego miejsca brakowało też Ani Wawrzyniak, która miała dosyć kawy łapanej w pośpiechu na pobliskiej stacji benzynowej. Tak zrodził się pomysł otwarcia Endorfina Caffe, która od końca ubiegłego roku działa przy Rzgowskiej 62.

Endorfina Caffe – osiedlowa kawiarnia przy Czerwonym Rynku

Ania chciała stworzyć miejsce, które będzie więcej niż tylko kawiarnią. – Nie zawsze mamy czas i ochotę, aby na spotkanie z przyjaciółmi wybierać się do centrum miasta – mówi właścicielka Endorfiny. – Czasami miło jest wyjść z domu i kilka kroków dalej znaleźć spokojny, przytulny lokal, w którym napijemy

Endorfina Caffe – osiedlowa kawiarnia przy Czerwonym Rynku

W Endorfinie wypijecie zatem kilka rodzajów kawy, która pochodzi z palarni Coffee Republic w Warszawie. – Zależało mi, aby goście mogli cieszyć się pysznym smakiem prawdziwej, wysokiej jakości kawy przyrządzanej przez profesjonalnych baristów – dodaje Ania tłumacząc wybór znanej palarni.

W ofercie znajdziecie między innymi klasyczne espresso, cappuccino, macchiato czy latte, a na życzenie dostaniecie też kawy smakowe z syropami (ceny kaw wynoszą od 6 zł do 9 zł). Nie zabraknie oczywiście rozgrzewających herbat, w tym również smakowych oraz świeżo wyciskanych soków i koktajli owocowo-warzywnych.

Endorfina Caffe – osiedlowa kawiarnia przy Czerwonym Rynku

Ale nie samą kawą i napojami Endorfina stoi. Można tu także wpaść na coś do jedzenia. W menu królują propozycje śniadaniowe i lunchowe. Zjecie tu na przykład kanapki i tosty na ciepło (odpowiednio 8 zł i 10 zł za 2 sztuki). Są też sałatki w kilku rodzajach: szpinakowa, grecka, włoska czy hiszpańska (10 zł – 12 zł). To podstawowa oferta, ale jak zapowiada właścicielka, będzie się ona zmieniała sezonowo. Na dbających o linię czekają również przekąski „fit”, czyli naturalne jogurty z musami owocowymi i domową granolą czy desery z chia i świeżymi owocami. Wszystkie dania możecie też zabrać na wynos, w drodze do pracy czy do domu.

Endorfina Caffe – osiedlowa kawiarnia przy Czerwonym Rynku

W kawiarni nie może też zabraknąć słodkości. O te osobiście dba właścicielka. W Endorfinie codziennie spróbujecie świeżych, domowych wypieków. W stałej ofercie dostępne są serniki (z rosą i kajmakowy) i kokosowe brownie (8 zł – 9 zł). Okazjonalnie pojawiają się też inne wypieki – ciasta, muffiny i tarty na słodko oraz wytrawne.

Endorfina Caffe – osiedlowa kawiarnia przy Czerwonym Rynku

Dobrą okazją do odwiedzenia Endorfiny są odbywające się tu spotkania i warsztaty. Kawiarnia gościła już wizyty kosmetyczek, które doradzały klientom w kwestiach urody oraz kameralne koncerty. W najbliższym czasie odbędą się tutaj spotkanie z dietetykiem i warsztaty dla mam. Mamy mogą zresztą zawsze odwiedzać Endorfinę z dziećmi – w lokalu znajduje się kącik zabaw przygotowany z myślą o maluchach.

Endorfina Caffe – osiedlowa kawiarnia przy Czerwonym Rynku

Kawiarnia posiada także wydzieloną salkę, w której możecie zorganizować prywatne spotkanie czy niewielkie przyjęcie. To również dobre miejsce żeby w ciągu dnia popracować z laptopem – w lokalu jest bezpłatne wifi, a panujący tu spokój sprzyja skupieniu w miłej atmosferze przesyconej zapachem świeżej kawy.

 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...