fbpx

Fot. Foodmarket

Sobota 28. kwietnia jest datą otwarcia nowego miejsca na gastronomicznej mapie naszego miasta. Przy ul. Wróblewskiego 16/18 rozpocznie funkcjonowanie Foodmarket – największa w Łodzi i jedna z największych restauracji bufetowych w kraju. Ten nowoczesny koncept cieszący się popularnością za granicą dotarł również do Polski.

 

 

Na 750 metrach powierzchni sali konsumpcyjnej serwowane będą dania czterech kuchni: polskiej, hinduskiej, tajskiej i włoskiej. Miłośnicy tradycyjnej kuchni polskiej znajdą w Foodmarkecie zestaw z grillowanym karczkiem, piersią kurczaka faszerowaną śliwką czy pierogi, a równocześnie nie zabraknie tu bardziej wyszukanych propozycji, takich jak Thai Green Chicken Curry czy Butter Chicken i Malai Kofta. Za zestaw obiadowy zapłacimy tu średnio 11 zł, pizzę na cienkim cieście zjemy juz od 13 zł.

W jakim systemie zamawiane są potrawy? Jeśli market, to oczywiście samoobsługa. Dania wystawione są lub przygotowywane na oczach gości przy mierzącym 32 metry bufecie. Można je zjeść w lokalu, a również zabrać na wynos.  Aby na dłużej zachować świeżość produktów, poszczególne stanowiska wyposażone są w maszyny do próżniowego pakowania. Dzięki temu dania możemy przechowywać w lodówce nawet przez kilka dni bez utraty świeżości.

W Foodmarkecie na uwagę zasługuje strefa rodzinna, czyli family court. Na 80 metrach znalazło się miejsce dla placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, kącika, w którym wyświetlane są bajki, strefy artystycznej, w której maluchy będą mogły rysować, malować, a również samodzielnie przygotować coś do jedzenia oraz dużych, rodzinnych stolików. Pomyślano również o rodzicach najmłodszych pociech – specjalnie dla nich dodatkowo odgrodzono kącik dla niemowląt.

Podobne posty

Pamiętacie szaleństwo, gdy się otwierali? Jeżeli dawno nie byliście na Rewolucji, jest do tego ...
Wyselekcjonowana kawa, najlepsi bariści, fajny klimat – oto pięć miejscówek z najlepszą kawą w ...
Własne wędliny, kiełbaski, chleby na zakwasie, maślane i mięciutkie brioche. Wszystko to zjecie na ...