Fot:Gault&Millau

Już w najbliższą niedzielę dowiemy się, które restauracje otrzymają czapy na 2017 rok. Co najważniejsze, w tym roku ogólnopolska gala odbędzie się właśnie w Łodzi.

Pamiętajcie odwiedzić naszego Facebooka w niedzielny wieczór – bezpośrednio z EC1 będziemy relacjonować na żywo galę Gault&Millau. Ten żółty przewodnik po restauracjach ukazuje się na świecie od ponad 40 lat, w Polsce od trzech. Ma on premierę na uroczystej gali, wówczas też wręczane są nagrody główne (np. dla najlepszego szefa kuchni). Dwie poprzednie edycje odbyły się w Warszawie, w tym roku zapadła decyzja, aby kolejne imprezy organizować poza stolicą. Cieszymy się, że ten zaszczyt przypadł właśnie Łodzi, a my będziemy mogły uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Fot:Gault&Millau

Na co czekają łodzianie? Na pewno na informacje o łódzkich lokalach. Przypomnijmy sobie, jak było w ubiegłych latach. W pierwszej edycji zgarnęliśmy jedynie 6 czap. Dwie z tej puli trafiły do restauracji delight w hotelu andel’s by Vienna House. Jedną czapką został wyróżniony Lokal, Mitmi, Anatewka w Manufaturze i Zbożowa. Były jeszcze wyróżnienia, które trafiły do Marcello i Drukarni.

Fot. Robert Zapędowski, Dark Frame
Fot. Robert Zapędowski, Dark Frame

 W ubiegłym roku swój sukces z dwiema czapami powtórzyła restauracja delight. O jedną czapę i jeden punkt mniej miał MITMI restobar, pod względem punktacji na trzecim miejscu znalazły się ex aequo: AffogatoLokal i Restauracja u Kretschmera. Na jedną czapę zasłużył również debiutujący Klub 97 oraz Anatewka z Manufaktury, zaś wyróżnieniami uhonorowano Ato Sushi i Drukarnię. Tym samym poprawiliśmy ogólny wynik o 2 czapy.

Wiemy, że w Łodzi jest więcej lokali, które zasługują na uwagę, więc mocno trzymamy kciuki, wierząc, że w tym roku wynik będzie już dwucyfrowy. Zakładów pieniężnych nie przyjmujemy, ale pobawmy się trochę w inspektorów. Kto waszym zdaniem powinien znaleźć się w żółtym przewodniku?

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...