Gastroexpress – co słychać w łódzkich restauracjach?

Dzisiaj zapraszamy was na wieści z łódzkiej gastronomii w telegraficznym skrócie.

Szyby Lustra na Filmówce

Zaczynamy od zmian i przenosin. Pewnie zauważyliście, że Szyby Lustra zniknęły z Piłsudskiego. We wrześniu restauracja ogłosiła przeprowadzkę, a w październiku ruszyła w formie bufetu na łódzkiej Filmówce. Możecie ich tam odwiedzać od poniedziałku do piątku między 9.00 a 16.00.

Sushi Smaki na Kościuszki 39

Miejscówkę zmienił też sushi bar Sushi Smaki, który z Widzewa przeniósł się na Kościuszki 39. Susharnia zajęła lokal po popularnej Gejszy, która zamknęła się kilka miesięcy temu i chociaż obiecała, że wróci w innej lokalizacji, to na razie o tym cisza.

Niewinni w Art Inkubatorze

Kolejna roszada dzieje się na linii Lokal – Format – Winni. A właściwie Niewinni, bo tak nazywa się nowy lokal Winnych, który zajmie miejsce po Formacie w Art Inkubatorze przy Tymienieckiego. Nadal napijecie się tu wina z beczek i zjecie te same przysmaki, które znacie z lokalu przy Piotrkowskiej, ale znajdzie się tu również Skład Win Innych. Oficjalne otwarcie niebawem i wtedy też przeczytać u nas więcej na ten temat.

Buffet by Lokal

Format, który wyniósł się z Tymienieckiego odrodził się w nowej formie jako Buffet by Lokal, który lada chwila powinien ruszyć przy Piramowicza 11/13. Codziennie będzie tu można zjeść lunch w formie bufetu typu „all you can eat”, czyli jesz, ile chcesz za jednorazową opłatą.

Alembik Whisky Club

Na Widzewie, przy Piłsudskiego 150/152 ruszył Alembik Whisky Club, czyli miejsce, w którym wypijecie dobre whisky, wypalicie cygaro i posłuchacie nastrojowej muzyki na żywo.

Zestaw Obowiązkowy

Zestaw Obowiązkowy, popularny food truck z pysznym pastrami i porchettą zrzucił koła i otworzył stacjonarny lokal, do którego obiecujemy czym prędzej zajrzeć i zdać szczegółową relację. Ale ponieważ Iza mieszka jakieś 500 metrów od miejscówki, to sami rozumiecie, że ciągle nam nie po drodze. Dlatego na razie donosimy tylko, że ZO czeka na was przy Łąkowej 11.

Ramenownia by Susharnia

Przy Piotrkowskiej 89, w lokalu po Czterech Ścianach trwa remont. Powstanie tu Ramenownia by Susharnia, której nazwa mówi chyba sama za siebie. A skoro już o ramenie mowa, to przypominamy, że już 15 listopada ruszy kolejna edycja Ramen Festivalu.

Kmediowa - restauracja Rafała Paczesia

Kolejne otwarcie, którego jesteśmy bardzo ciekawe, to Komediowa, czyli restauracja połączona z klubem komediowym, którą w Łodzi otwiera znany komik i stand-uper Rafał Pacześ. Szefem kuchni będzie tu Damian Marchlewicz, a lokal zajmie miejsce po Restauracji Polskiej na rogu Piotrkowskiej i Rewolucji.

Carmelia Patisserie

Mamy też dobre wieści dla miłośników słodkości. Oskar Wiewiórski i Jakub Włodarczyk – młodzi i wyjątkowo zdolni cukiernicy doceniani na ogólnopolskich konkursach, znani z restauracji Powidok i Filharmonia Smaku tworzą nowy projekt cukierniczy. Wkrótce ruszy Carmelia Patisserie, w której będziecie mogli zamawiać desery, ciasta i torty ich autorstwa.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...