Pierogi

Drodzy zapracowani! Wiemy, że nie dacie rady ulepić kilkudziesięciu (albo kilkuset!) pierogów na święta. Dlatego przygotowałyśmy ten przewodnik po restauracjach, które mają ofertę świąteczną. Ale uwaga, w przypadku niektórych miejsc trzeba się spieszyć ze świątecznym zamówieniem!

Minęły już (na szczęście!) czasy, gdy jedyną alternatywą do czasochłonnego robienia pierogów w domu, były marketowe mrożonki. Wiele łódzkich pierogarni przyjmuje zamówienia świąteczne nie tylko na pierogi z kapustą i grzybami, ale również inne rodzaje tego mącznego smakołyku. Oprócz miejsc specjalizujących się w pierogach, dania wigilijne oferują też restauracje i to te topowe. Sprawdźcie co, gdzie, do kiedy i za ile zamówić!

1.    Pierogarnia Teremok, ul. Piramowicza 11/13 i Piotrkowska 36, tel. 42 207 10 71
Kultowa pierogarnia prowadzona przez rodzinę repatriantów z Kazachstanu co roku bije rekordy w liczbie zamówionych pierogów na święta. Nic dziwnego, że łodzianie pokochali państwa Wodopjanow i robione przez nich ręcznie pielmieni, chinkali i tradycyjne pierogi.
Tylko do wtorku, 15.12 możecie zamawiać uszka z grzybami do barszczy (20 szt – 20 zł), pierogi z kapustą i grzybami (6szt – 12zł), pierogi z makiem (10 szt – 12zł), pierogi z ziemniakami i grzybami (6szt – 12zł), pierogi z fasolką szparagową (6szt – 12zł), ruskie, ale bez boczku (6szt – 12zł) i na słodko, z serem (6szt – 10zł).

Fot: Teremok

2.    Co Ludzie Powiedzą, ul. Rąbieńska/Kwiatowa oraz Motylowa/ Jagiellońska, tel. 519 875 134
Najlepsze pierogi na Teofilowie (a od jakiegoś czasu dodatkowo również na Radogoszczu) będą mogły zagościć na Waszych wigilijnych stołach, o ile zdążycie je zamówić. Termin mija 18.12. W ofercie świątecznej są tylko pierogi z kapustą i grzybami (1 zł/szt.). Jeśli lubicie duże pierogi z wyrazistym, grubszym ciastem i dobrze doprawionym farszem – dzwońcie do pierogarni Co Ludzie Powiedzą.

3.    Piwnica Łódzka, ul. Sienkiewicza 67, 42 207 33 30
Do 21.12 na zamówienia czeka Piwnica Łódzka. Tu porcja pierogów to 5 szt. za 12 zł. Jak znamy szefa kuchni, Sebastiana Spychałę, nie będą to zwykłe pierogi z kapustą i grzybami, sądzimy, że doda tam jakiś niebanalny składnik… Dodatkowo w Piwnicy Łódzkiej zamówicie inne świąteczne dania, m.in. roladę z pstrąga, faszerowaną kaczkę i kilka rodzajów śledzi.

Fot: Piwnica Łódzka

4.    Affogato, ul. Piotrkowska 90, tel.  795-151-023
Jeśli chcecie by na waszym wigilijnym stole pojawiły się dania spod ręki prawdziwego kreatora smaku, skorzystajcie z oferty Affogato. Maciej Rosiński, szef kuchni i ikona tego miejsca przygotował nie tylko pierogi z kapustą i grzybami (16 zł/5 szt.), ale także gołąbki z kaszą gryczaną, zupę grzybową, śledzie, a także desery. Na święta można zamówić również słynny tort szefa, który oprócz gotowania w Affogato jest również ambasadorem Akademii Callebaut – jednego z największych producentów czekolady na świecie.  

5.    Restauracja Polska, ul. Piotrkowska 12, tel. 42 633 83 45
W tej restauracji specjalizującej się w eleganckiej, polskiej kuchni, również zamówicie coś więcej niż pierogi. A i te specjały występują w trzech wersjach – klasycznej z kapustą i grzybami, nieco bardziej nowoczesnej – ze szpinakiem i fetą oraz z mięsem (każdy rodzaj – 2 złza sztukę). Oprócz tego m.in. sandacz w sosie muślinowym (hit z karty!), polędwiczki z kurkami, zrazy z grzybami i trzy rodzaje śledzi.
Zamówienia przyjmowane są do 20.12.

A może Wy, drodzy Czytelnicy, macie swoje sprawdzone miejsca, gdzie zamawiacie świąteczne pierogi? Jak zawsze, czekamy na Wasze opinie.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...