Gorący, kulinarny weekend w Łodzi

Polskie wina, najlepsze czekoladowe desery i kawa będą królowały w Łodzi w ten weekend. A to nie wszystkie atrakcje, jakie na was czekają. Sprawdźcie, co będzie się działo.

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino

Festiwal Win Polskich w Klubie Wino

Każdy udany weekend zawiera w sobie wino. Nie inaczej będzie tym razem, bo w sobotę, o godzinie 14.00 w wine barze Klub Wino odbędzie się druga edycja Łódzkiego Festiwalu Win Polskich. Na podwórku przy Piotrkowskiej 217 swoje stoiska rozstawią przedstawiciele 10 najlepszych krajowych winnic, którzy zaprezentują gościom swoje produkty. Główną atrakcją wydarzenia będzie otwarta degustacja, w ramach której w cenie 25 zł (+ 5 zł zwrotnej kaucji) każdy uczestnik otrzyma swój kieliszek i książeczkę degustacyjną z opisem winnic i ich win. Tak wyposażony będzie mógł do woli przechadzać się między stoiskami wystawców i próbować prezentowanych przez nich trunków. O godzinie 14.30 rozpocznie się zamknięta degustacja komentowana, którą poprowadzi Tomasz Prange-Barczyński, red. naczelny Magazynu Wino. Po głównej części imprezy, Klub Wino zaprasza na afterparty, w trakcie którego polskie wina będzie można kupować na kieliszki, a przy okazji spróbować dań przygotowanych specjalnie na tę okazję przez szefa kuchni wine baru, Bartka Pagacza. Wieczór umili też koncert Live Session.

Święto Czekolady

Święto Czekolady w łódzkich restauracjach

Do niedzieli trwa w Łodzi Święto Czekolady, czyli konkurs na najlepszy czekoladowy deser organizowany przez Jemy w Łodzi i Akademię Czekolady Callebaut. W 11 łódzkich restauracjach i kawiarniach będziecie mogli spróbować wyjątkowych, czekoladowych deserów, które będą ze sobą rywalizowały o tytuł tego najlepszego. Zwycięzcę wybierze jury, ale ważne są dla nas wasze opinie. Odwiedzajcie restauracje, próbujcie konkursowych deserów i dajcie nam znać, które smakują wam najbardziej. Więcej na temat wydarzenia przeczytacie tutaj.

Festiwal Kawy

Festiwal Kawy 2016

Sobota i niedziela stały będą pod znakiem kawy. W Wytwórni odbędzie się piąta edycja łódzkiego Festiwalu Kawy. W trakcie imprezy dowiecie się dlaczego kawa nie powinna być rozpuszczalna, jak przygotować dobrą kawę w każdych okolicznościach, poznacie ludzi zakręconych na jej punkcie, zrobicie zakupy do domu i znajdziecie swoją ulubioną kawiarnię. Festiwal to dwa dni szkoleń i warsztatów, zawodów, dobrej muzyki, spotkań i rozmów o kawie, herbacie i czekoladzie. Na imprezie pojawią się też food trucki, które zaproponują gościom coś do jedzenia. Szczegółów szukajcie na stronie wydarzenia.

Noc Muzeów w Tubajce

Noc Muzeów nie jest wydarzeniem kulinarnym, ale rodzinna sklepo-kawiarnia Tubajka postanowiła zorganizować z tej okazji specjalne wydarzenie. Odwiedzając Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Se-Ma-For, EC1 i Kinematograf macie szansę znaleźć kupony na Zestaw Obowiązkowy, dzięki którym w Tubajce do każdego ciasta otrzymacie kawę gratis i darmową lemoniadę. Kupony można zrealizować w trakcie Nocy Muzeów. Tubajka będzie w ten wieczór czynna do 23.30. 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...