Mamy w Łodzi kolejną, naprawdę fajną restaurację osiedlową. W Gorilla Sushi & Ramen na Widzewie czekają na was japońskie klasyki w bardzo dobrym wydaniu.

Japońska restauracja na Widzewie

O ile w centrum miasta od dawna możecie zjeść dobre sushi i świetne rameny, o tyle na osiedlach sytuacja wygląda różnie. Królują na nich oczywiście sieciówki, ale z autorskimi restauracjami jest już trochę słabiej. Zmieniło się to na Widzewie, gdzie od ponad dwóch miesięcy działa Gorilla Sushi & Ramen. To japońska restauracja, w której (jak sama nazwa wskazuje) króluje sushi i ramen. I to naprawdę dobre sushi i ramen.

Doświadczony szef kuchni i najlepsze wzorce

Tantanmen w Gorilla

Restauracja otworzyła się przy Wujaka 6 w lokalu, w którym wcześniej działało Cafe Corto. Prowadzą ją Tomek i Kuba – przyjaciele, których łączy pasja do kuchni azjatyckiej. Ponieważ to ich pierwsza przygoda z gastro, to otoczyli się doświadczonymi profesjonalistami. Szefem kuchni jest tu Damian Brustman, który wcześniej przez 7 lat pracował w ato sushi. Powiązań z kultową łódzką susharnią i ramenownią jest więcej, bo makaron ramen wykorzystywany w Gorilla jest właśnie produkcji ato. Właściciele obu lokali dobrze się znają, więc nie ma mowy o konkurencji.

Wystrój z motywami dżungli

Wystrój lokalu po Cafe Corto nie zmienił się radykalnie, ale wprowadzono w nim motywy dżungli nawiązujące do nazwy nowej restauracji. Czarne tapety i udekorowane zielonymi roślinami ściany nadają wnętrzu trochę mrocznego, ale bardzo przyjemnego wyglądu. Do wszechobecne figurki małp, tablicowa ściana z kredowymi malunkami, wygodne fotele i wielka witryna, która doświetla całość. Naprawdę przyjemnie się tutaj siedzi, ale lokal nastawia się też na dostawy do klientów.

Naprawdę pyszny ramen na Widzewie

Paitan ramen

Nikogo chyba nie zaskoczy, że w menu znajdziecie sushi i ramen. Menu nie jest długie, ale konkretne. W temacie ramenu mamy wszystkie niezbędne klasyki: miso ramen z boczkiem chashu, tori paitan z kurczakiem, beef ramen z wołowiną, tantanmen, shrimp ramen na ostro-kwaśnym bulionie z masłem orzechowym i oczywiście opcja wegańska na japońskim curry.

Shrimp ramen

Spróbowałam trzech z nich i wszystkie były świetne. Makaronu z ato ramen chyba nikomu nie muszę zachwalać – jest świetny, ale równie pyszne były buliony. Każdy inny i na każdy bym wróciła, ale szczególnie wart uwagi jest Shrimp Ramen. Prawie nigdy nie zamawiam ramenów z krewetkami, bo ich nie lubię, ale skusił mnie bulion z mlekiem kokosowym i masłem orzechowym. Leżały w nim sporych rozmiarów panierowane krewety i to połączenie smaków to była rewelacja.

Sushi od Goryla

Większy jest wybór sushi i jest ono równie dobre. Oprócz klasycznych rolek są autorskie propozycje Goryla, czyli rolki premium z ciekawymi składnikami i połączeniami smaków. Po spróbowaniu trzech ramenów zostało mi naprawdę niewiele miejsca na sushi, ale wszystko w zaproponowanym przez właścicieli zestawie było na tyle dobre, że oczywiście dopchnęłam się po kokardę i uciekłam z lokalu, kiedy poczułam nadciągającą śpiączkę jedzeniową.

Wpadnijcie do Gorilla albo zamówcie z dostawą

Jeśli mieszkacie na Widzewie, to jesteście szczęściarzami. Macie naprawdę fajną japońską restaurację pod nosem. Ja pod nosem mam budowę metra… W każdym razie na pewno warto wybrać się do Gorilla albo zamówić jedzenie z dostawą. Restauracja przy Wujaka 6 (Sacharowa 6/8) czynna jest od poniedziałku do czwarku w godzinach 12.00 – 21.00, w piątki i soboty pracuje godzinę dłużej, a w niedziele do 20.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...