Nowosolna nowym centrum Łodzi? Oto kolejny lokal w tamtej okolicy – z dobrze znanym łodzianom sushi i obowiązkowym ramenem.

Luty był miesiącem, który dużo zmienił w życiu mieszkańców Nowosolnej. Nie muszą już jeździć do centrum, teraz mają u siebie bistro, burgery i kuchnię japońską. House of Sushi mieści się w nowo powstałych budynkach przy Pomorskiej 602 i otworzyło się dokładnie 2. lutego tego roku. Nazwa oczywiście nie jest przypadkowa: biało-czerwone logo dobrze znacie z Piotrkowskiej 89. W pierwszym lokalu szefuje Bartek Goliński, w Nowosolnej Łukasz Goliński.

Tu również nie ma przypadku. Łukasz, starszy z braci, od dwudziestu lat jest związany z gastronomią, był między innymi szefem kuchni w restauracji Le Jardin, hotelu Ibis czy 500 w Strykowie. Sam mieszka w Nowosolnej, więc najlepiej wie, jak bardzo brakowało tu restauracji. Tak właśnie powstał pomysł na nowe House of Sushi. Przy Pomorskiej wita znane logo, ale samo wnętrze na pewno was zaskoczy. Lokal jest przestronny, ma dwie sale i atrakcyjny, nowoczesny wystrój, w którym kamień łączy się z drewnem i naturalną zielenią. – Chcemy, aby restauracja miała bardziej rodzinny charakter – mówi Łukasz. Lada moment pojawi się tu więcej atrakcji dla młodszych gości, a wiosną obowiązkowo ogródek przed wejściem. Co ważne, w jednej z sal z powodzeniem można zorganizować imprezę zamkniętą dla około 20 osób.

Menu stali bywalcy świetnie znają z Piotrkowskiej, mogę potwierdzić, że poziom również jest ten sam. W moim zestawie królowała rolka specjalna z krewetką w migdałach i mango, która na wierzchu ma tatar z łososia w marynacie z sosem unagi, srirachą i pieprzem sansho. Wystarczyłyby same rolki, ale jak tu się nie skusić na ramen? Własnej produkcji, jędrny makaron i esencjonalny wywar – dzień od razu staje się lepszy ☺ Co ciekawe, w Nowosolnej większą popularnością cieszą się dania na ciepło, sushi za to często wybierane jest z opcją dostawy(zamówienia można składać telefonicznie lub przez portal Pyszne.pl). Zasięg nowej restauracji to oczywiście Nowosolna, ale też Kalonka, Lipiny, Natolin i część miasta do ulicy Strykowskiej.

Co w planach? Na pewno oferta lunchowa, możliwe, iż warsztaty sushi i nowe dania w karcie przygotowane przez duet gotujących braci. Jak zwykle kończymy informacjami praktycznymi. Restauracja House of Sushi czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00-22.00, w piątki i soboty pracuje godzinę dłużej, w niedziele godzinę krócej. Wiecie wszystko, więc zostaje tylko zaplanować wizytę.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...