fbpx

Jaffa

Fanom Jaffy zapewne czas dłużył się w nieskończoność, ale niech szybko rezerwują czas na sobotę. Jutro od 14.00 na OFF Piotrkowska będą rządziły humusy.

Od czego zacząć? Od tego, że po kilku ładnych miesiącach przerwy Jaffa wraca w nieco odmienionym wydaniu. Co zostaje? Na pewno propagowanie współczesnej kultury żydowskiej, ciekawe wydarzenia i obowiązkowe humusy. Co się zmienia? Będzie nieco krótsza, za to często zmieniająca się karta, nowe logo i całkiem bogata oferta ciekawych win.

Jaffa

Najpierw tradycyjnie kilka słów o wystroju. Ten nadal będzie surowy, ale nowa Jaffa na dobre pożegnała się z dyktą. W nowym lokalu dominuje biel przełamana kolorowymi akcentami: czarnymi lampami, zielenią paproci, charakterystycznymi płytkami za barem czy wielkimi koszami soczystożółtych cytryn. Na uwagę zasługują też przedmioty z „historią” wyszukane na targach staroci, jak na przykład stojąca w centralnej części baru waga. Miejsca w lokalu nie ma za wiele, ale za to w letnim sezonie Jaffa będzie dysponowała sporym ogródkiem. W jego przestrzeni będą organizowane kameralne koncerty, projekcie filmów czy wydarzenia typu live painting.

Jaffa

Karta to oczywiście hummusy, którymi zawsze stała Jaffa. Na dobry początek smaki, takie jak harrisa, mango, granat i kolendra, suszone pomidory i natka pietruszka czy kiszone cytryny i rozmaryn. Poza humusami będą też falafele w zestawie z pitą lub sałatką oraz zmieniające się co tydzień specjalne danie główne, na przykład długo pieczony seler z bundzem, kruszonymi migdałami i szczypiorkiem. Przeprowadzka nie wpłynie też na ceny – propozycje z karty nie będą kosztowały więcej niż 20 złotych.

Fot: Jaffa

Na koniec kilka słów o napojach. Będą piwa (Łomża, polskie piwa rzemieślnicze, a również koszerne piwa z Izraela), ale Jaffa w nowej lokalizacji zamierza bardziej postawić na wina, i to dość niezwykłe. W ofercie znajdą się wina koszerne, certyfikowane wina wegańskie oraz te z prosto z polskich winnic. Standardowo lokal będzie czynny od 12.00 do 24.00, jutro zaprasza zaś od godziny 14.00. Więcej o atrakcjach planowanych na otwarcie przeczytacie w wydarzeniu na Facebooku.Przypominamy też, że w Jaffie obowiązuje nasza karta rabatowa, która upoważnia do 15% rabatu w 25 łódzkich restauracjach.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...