fbpx

Restaurant Day

Jutro ruszają jesienne jednodniowe restauracje. Tym razem możecie odwiedzić cztery miejsca – wszystkie znane z poprzednich edycji.

Świetlica Podwórkowa, ul. Pomorska 54
Dzieciaki ze świetlicy na dobre wkręciły się w Restaurant Day, nie zabraknie ich również podczas sobotniej edycji. W planach kawa, herbata i ciasteczka, goście będą mogli również pobawić się przy grach planszowych. Odwiedzajcie tłumnie jednodniową przy Pomorskiej, ponieważ zbierane datki przeznaczone będą na wyposażenie pomieszczenia kuchennego świetlicy. Godziny otwarcia: 15.00-18.00

Fot: Świetlica Podwórkowa

Zjadliwości, Plac Zwycięstwa 1
Zjadliwości za siedzibę obrały Muzeum Kinematografii, więc możecie połączyć ucztę kulinarną z seansem filmowym w Kinematografie. Restauracja będzie czynna od 12.00 do19.00 (w sali nad kinem), a w menu królować zaś będą nasze kasze oraz jesienne warzywa i owoce. Jak poprzednio, prawie wszystkie dania będą wegetariańskie lub wegańskie, z jednym mięsnym wyjątkiem – niespodzianką. Z wytrawnych propozycji można między innymi wymienić krem z dyni z orientalnymi przyprawami oraz różnego rodzaju pasztety i kotlety, na słodko: bezsernik z nerkowców, sernik z kaszy gryczanej, ciastka, praliny i pierniki. Zarówno w daniach jak i napojach znajdziecie smaki korzennych przypraw. Propozycje wytrawne będą kosztowały 5-6 zł, słodkości 4-5 zł, a ciastka 1-2 zł.

Fot: Zjadliwości

Ultramaryna, ul. Przędzalniana 63/3
Podobnie jak Zjadliwości, Ultramarynę powinniście znać już z poprzedniej edycji Restaurant Day. Jednodniowi restauratorzy zapraszają w godz. 12.00 – 19.00 do Pracowni Kreatoora na Księżym Młynie. Tu również z powodzeniem odnajdziemy jesienne akcenty. Na początek coś na ząb, czyli roladki bakłażanowo-orzechowe z granatem i kolendrą (6 zł), pieczona dynia (8 zł) i tarta szpinakowo-łososiowa (12 zł). Dział zup reprezentować będą klasyczna cebulowa i krem hot papryka (każda za 8 zł), dania główne to klopsiki orientalne z bakaliowym basmati (10 zł) i kurczak perski (12 zł). Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkości i rozgrzewających napojów. Na deser Ultramaryna proponuje ciasto marchewkowe (6 zł), szarlotkę (8 zł) i wegańskie muffiny owsiano-bananowe (5 zł).

Fot: Ultramaryna

P 109, ul. Piotrkowska 109
Pamiętacie P109? Znów będzie można ich spotkać na Restaurant Day. Tym razem do współpracy zaprosili kulinarne blogerki: Kasię, autorkę bloga Ale zakwas! i Celinę z Hedoniacake. Pierwsza z nich odpowiada za wegańskie dania z menu, druga oczywiście za desery. A co zjecie pod numerem 109? Zupę grzybową z boczniakami, zupę dyniową z pomidorami (każda za 6 zł), pieczone pierogi z brązową soczewicą i prasowanką (12 zł), falafele w sosie pistacjowym (12 zł) i słodkie żeberka ze śliwką (12 zł). Ciasta będą kosztowały 4 zł (w zestawie z kawą 6,5 zł).

P109

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...