Restaurant Day

Jutro ruszają jesienne jednodniowe restauracje. Tym razem możecie odwiedzić cztery miejsca – wszystkie znane z poprzednich edycji.

Świetlica Podwórkowa, ul. Pomorska 54
Dzieciaki ze świetlicy na dobre wkręciły się w Restaurant Day, nie zabraknie ich również podczas sobotniej edycji. W planach kawa, herbata i ciasteczka, goście będą mogli również pobawić się przy grach planszowych. Odwiedzajcie tłumnie jednodniową przy Pomorskiej, ponieważ zbierane datki przeznaczone będą na wyposażenie pomieszczenia kuchennego świetlicy. Godziny otwarcia: 15.00-18.00

Fot: Świetlica Podwórkowa

Zjadliwości, Plac Zwycięstwa 1
Zjadliwości za siedzibę obrały Muzeum Kinematografii, więc możecie połączyć ucztę kulinarną z seansem filmowym w Kinematografie. Restauracja będzie czynna od 12.00 do19.00 (w sali nad kinem), a w menu królować zaś będą nasze kasze oraz jesienne warzywa i owoce. Jak poprzednio, prawie wszystkie dania będą wegetariańskie lub wegańskie, z jednym mięsnym wyjątkiem – niespodzianką. Z wytrawnych propozycji można między innymi wymienić krem z dyni z orientalnymi przyprawami oraz różnego rodzaju pasztety i kotlety, na słodko: bezsernik z nerkowców, sernik z kaszy gryczanej, ciastka, praliny i pierniki. Zarówno w daniach jak i napojach znajdziecie smaki korzennych przypraw. Propozycje wytrawne będą kosztowały 5-6 zł, słodkości 4-5 zł, a ciastka 1-2 zł.

Fot: Zjadliwości

Ultramaryna, ul. Przędzalniana 63/3
Podobnie jak Zjadliwości, Ultramarynę powinniście znać już z poprzedniej edycji Restaurant Day. Jednodniowi restauratorzy zapraszają w godz. 12.00 – 19.00 do Pracowni Kreatoora na Księżym Młynie. Tu również z powodzeniem odnajdziemy jesienne akcenty. Na początek coś na ząb, czyli roladki bakłażanowo-orzechowe z granatem i kolendrą (6 zł), pieczona dynia (8 zł) i tarta szpinakowo-łososiowa (12 zł). Dział zup reprezentować będą klasyczna cebulowa i krem hot papryka (każda za 8 zł), dania główne to klopsiki orientalne z bakaliowym basmati (10 zł) i kurczak perski (12 zł). Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkości i rozgrzewających napojów. Na deser Ultramaryna proponuje ciasto marchewkowe (6 zł), szarlotkę (8 zł) i wegańskie muffiny owsiano-bananowe (5 zł).

Fot: Ultramaryna

P 109, ul. Piotrkowska 109
Pamiętacie P109? Znów będzie można ich spotkać na Restaurant Day. Tym razem do współpracy zaprosili kulinarne blogerki: Kasię, autorkę bloga Ale zakwas! i Celinę z Hedoniacake. Pierwsza z nich odpowiada za wegańskie dania z menu, druga oczywiście za desery. A co zjecie pod numerem 109? Zupę grzybową z boczniakami, zupę dyniową z pomidorami (każda za 6 zł), pieczone pierogi z brązową soczewicą i prasowanką (12 zł), falafele w sosie pistacjowym (12 zł) i słodkie żeberka ze śliwką (12 zł). Ciasta będą kosztowały 4 zł (w zestawie z kawą 6,5 zł).

P109

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...