Kawa do kwadratu - spotkania z najlepszymi baristami

Klubokawiarnie Owoce i Warzywa oraz Przędza coffee bar organizują cykl spotkań z najlepszymi baristami i ekspertami z całego kraju, których uczestnicy poznają tajniki i techniki parzenia kawy.

 

Jeśli jesteście zapalonymi kawoszami i chcielibyście dowiedzieć się więcej o tym napoju, to nie możecie ominąć tego wydarzenia. Dwie najlepsze kawiarnie Festiwalu Kawy 2014 łączą siły, by przybliżyć osobom interesującym się tematem kawy wiedzę na jej temat. W trakcie dziewięciu wykładów dowiecie się między innymi skąd pochodzi kawa, jak wygląda proces jej obróbki i jak odróżnić kawę dobrą od złej. Wiedzę teoretyczną przekuć będzie można w praktykę podczas warsztatowej części spotkań, podczas której eksperci pokażą jak zaparzyć idealne espresso czy cappuccino, a także jak przyrządzić doskonałą kawę domowymi sposobami.

Kawa do kwadratu - spotkania z najlepszymi baristami

Cyklu Kawa do kwadratu rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 18 października w klubokawiarni Owoce i Warzywa. Podczas pierwszego spotkania, stanowiącego wstęp do kolejnych, uczestnicy poznają tajniki pozyskiwania i obróbki ziaren, a także procesu ich wypalania. Będzie można dowiedzieć się w jaki sposób pracują palarnie, jak stworzyć doskonałą mieszankę lub singiel do espresso, jakie aromaty i smaki można odkryć w kawie specialty. O wszystkim tym opowie Konrad Oleksak – barista, kiper i Coffee Roaster z warszawskiej palarni Kofi Brand posiadający certyfikaty Barista Level 1 i 2 oraz Barista Certifier wydane przez Speciality Coffee Association of Europe.

Kawa do kwadratu - spotkania z najlepszymi baristami

Kolejne spotkania odbywały się będą mniej więcej co miesiąc i poruszą między innymi tematykę espresso, latte art, alternatywnych i domowych sposobów zaparzania kawy oraz cuppingu. W trakcie każdego z nich uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie zaparzyć kawę pod okiem eksperta, a na koniec wziąć udział w zawodach, w których zmierzą się zawodowcy i amatorzy. Warto wziąć udział w jak największej liczbie spotkań, bo wśród uczestników, którzy pojawią się na co najmniej siedmiu z nich wylosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Będą to między innymi drippery, filtry, młynki i czajniki marki Hario.

Wstęp na spotkania jest bezpłatny, a jeśli ich terminy nie będą wam odpowiadały to kawiarnie Owoce i Warzywa oraz Przędza zapraszają również na szkolenia indywidualne. W cenie zaledwie 30 zł będziecie mogli przez trzy godziny poznawać tajniki parzenia kawy pod okiem jednych z najlepszych, łódzkich baristów.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...