Kawowo-filmowy superweekend w Owocach i Warzywach

Nadchodzący weekend w klubokawiarni Owoce i Warzywa upłynie pod znakiem najlepszej kawy i świetnego kina. Lokal gościł będzie prestiżowy turniej najlepszych baristów w Polsce i festiwal polskich filmów krótkometrażowych.

Superweekend w Owocach i Warzywach (ul. Traugutta 9) rozpocznie się już w piątek, o godzinie 16.00. to właśnie wtedy wystartuje tu Pro-Infuzja Liga Baristów 2017 – Runda Pierwsza. To cykliczny turniej, który podróżuje po miastach z najlepiej rozwiniętą sceną kawową i wyłania najlepszych wśród profesjonalistów, ale także spośród tych, którzy parzeniem małej czarnej parają się w domowym zaciszu, wzbijając się przy tym na wyżyny umiejętności. Prestiżowe zawody są sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski i przyciągnęły do Łodzi najlepszych baristów z całego kraju. Prawie 50. zawodowców zmierzy się w dwóch konkurencjach: Latte Art i Cup Tasting.

Kawowo-filmowy superweekend w Owocach i Warzywach

Łódź będzie gospodarzem Pro-Infuzji po raz pierwszy. Turniej jest dowodem na awans łódzkich kawiarni do ekstraklasy. Nieprzypadkowy jest też wybór lokalu, w którym odbędą się zawody – Owoce i Warzywa to najbardziej utytułowana kawiarnia w mieście z najbardziej doświadczonym i zbierającym laury na wielu konkursach zespołem baristów. Impreza rozpocznie się częścią edukacyjną na temat SCA Poland, pod którego patronatem odbywają się zawody, a także warsztatem sponsora kawy, palarni Coffee Republic. Jej reprezentant, Paweł Murawski, pochyli się nad problematyką parzenia kawy dripem V60.

Kawowo-filmowy superweekend w Owocach i Warzywach

Zawody w dwóch konkurencjach: Latte Art i Cup Tasting rozpoczną się około godz. 17:30. W pierwszej kategorii zmierzy się 20 zawodników, w drugiej wystartuje 30 testerów. Wyniki poznamy tego samego dnia (godz. 21:00), którego zwieńczeniem będzie oficjalne afterparty w cocktail barze Spaleni Słońcem w OFF Piotrkowska Center. Możecie kibicować baristom w trakcie zawodów lub dołączyć do nich na imprezie.

Reklama

Before Food Market

Jeśli jednak wolicie napić się pysznej kawy, to wybierzcie się do Owoców i Warzyw w sobotę (27 maja). Wszystkie kawy, które zostały specjalnie wypalone przez palarnię Coffee Republic dla zawodników w konkurencji Cup Tasting trafią na brew bar. Owocowi bariści zaparzą je w dripperze lub aeropressie, a filiżanka doskonałego czarnego naparu kosztować będzie jedynie 8 zł.

Kawowo-filmowy superweekend w Owocach i Warzywach

To nie koniec superweekendu w OiW. Do klubokawiarni warto wybrać się również w niedzielę. Tego dnia odbędzie się tu festiwal polskich filmów krótkometrażowych Short Waves 2017, w ramach którego wyświetlonych zostanie sześć najlepszych, polskich shortów ostatniego roku. Filmy podróżują po kraju w ramach objazdowego festiwalu i w każdym mieście walczą o nagrodę publiczności, której laureat otrzyma 7 tysięcy złotych. Projekcje w Owocach i Warzywach rozpoczną się o godzinie 19.00, a wstęp na wydarzenie kosztuje 5 zł.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...