Kino łóżkowe i warsztaty dla najmłodszych, czyli kulinarny Transatlantyk

PGNiG Transatlantyk Festival, który w tym roku zawita do Łodzi to atrakcje nie tylko dla kinomanów, ale także dla miłośników dobrego jedzenia i kulinarnych przygód. Na dorosłych czeka Kino Kulinarne i Kino Łóżkowe, a na dzieciaki warsztaty gotowania.

W czerwcu odbędzie się w Łodzi międzynarodowy festiwal filmowy PGNiG Transatlantyk Festival. To przede wszystkim wielka uczta dla miłośników filmu, ale organizatorzy zadbali też o niezwykłe atrakcje kulinarne.

Najlepsi szefowie kuchni gotują filmowo

Kino Kulinarne podczas PGNiG Transatlantyk Festivalu

Pierwszą i chyba najważniejszą jest Kino Kulinarne, o którym mogliście już u nas przeczytać. To cykl pięciu niezwykłych wieczorów łączących wyśmienitą kuchnię i świetne kino. Goście wydarzeń będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych pokazach filmów organizowanych w niezwykłym miejscu, po których zjedzą kolacje przygotowane przez najlepszych polskich szefów kuchni: Wojciecha Modesta Amaro,  Martina Gimeneza Castro, Macieja Rosińskiego, Justynę Słupską – Kartaczowską, Rafała Niewiarowskiego i Roberta Skubisza.

Warsztaty kulinarne dla dzieci

Urwisy poznają przepisy - warsztaty kulinarne dla dzieci podczas PGNiG Transatlantyk Festivalu

Na tym jednak nie koniec. Transatlantyk przygotowuje również kulinarną ucztę dla najmłodszych uczestników Festiwalu podczas bezpłatnych warsztatów „Urwisy poznają przepisy”. Przygotuje je łódzkie studio kulinarne Book&Cook w OFF Piotrkowska – partner sekcji Edukacja&Inspiracje PGNiG Transatlantyk Festivalu, a poprowadzi Asia Banad, licencjonowana dietetyczka Uniwersytetu Medycznego.

Urwisy poznają przepisy - warsztaty kulinarne dla dzieci podczas PGNiG Transatlantyk Festivalu

Warsztaty dla dzieci będą się odbywały przez cztery dni – od 27 do 30 czerwca, w godzinach 11:00-14:00. Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Każdego dnia w kulinarnych kursach będzie mogło wziąć udział dziesięcioro dzieci wraz z opiekunami. Tematem przewodnim spotkań jest gotowanie monochromatyczne. Codziennie mali kucharze będą przygotowywać cztery potrawy w określonym kolorze – w poniedziałek królował będzie kolor żółty, we wtorek czerwony, w środę fioletowy, a w czwartek zielony. Na warsztaty można się zapisywać wysyłając maila na adres: studio@bookandcook.com.pl lub telefonicznie pod numerem: 601 422 155.

Plenerowe kino łóżkowe

Łóżkoteka - plenerowe kino łóżkowe Transatlantyk Festivalu

Warto również odwiedzić Łóżkotekę – niezwykłe kino plenerowe, które stanie na ulicy Piotrkowskiej przed podwórkiem OFF Piotrkowska. To 50 łóżek z baldachimami, z których każde wyposażone jest w projektor i indywidualny ekran. Goście mogą wygodnie się w nich ułożyć i oglądać filmy, a o kulinarną stronę wydarzenia zadba łódzka restauracja Lokal, która przygotuje przekąski i przegryzki do podjadania w trakcie seansów. Po 22.00 w Łóżkotece serwowane będą też alkohole. W ramach Kina Łóżkowego odbędzie się 35 seansów filmowych oraz liczne wykłady, które poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu SWPS, psychologowie, dziennikarze, blogerzy, kulturoznawcy, seksuolodzy i językoznawcy.

Seanse w Łóżkotece rozpoczną się 15 czerwca i potrwają do końca miesiąca. Bilety na seanse w dostępne są na stronie biletomat.pl. Wstęp na wykłady jest bezpłatny.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...