Fot: Kolory Wina BIStro

Zgadza się, nazwa nie jest przypadkowa. Jeżeli jesteście fanami kuchni NoBo Hotelu, teraz możecie skosztować jej także w centrum Łodzi.

Ponad miesiąc temu przy nowej siedzibie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego (ul. Narutowicza 34) została otwarta filia restauracji Kolory Wina. Ma ona nieco inną formułę, stąd w nazwie pojawia się Bistro. Lokal otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00. Inny wystrój i oferta, na szczęście tu również spróbować można klasyków znanych z NoBo Hotelu, w dodatku w bardziej atrakcyjnej cenie.

Fot: Kolory Wina Bistro

Osobiście bardzo miło wspominam każdą wizytę w Kolorach Wina, niestety obiad na Liściastej do dla mnie prawdziwa wyprawa. Pierwsza dobra wiadomość dla tych, którzy mieszkają i pracują w centrum – nowy lokal mieści się przy Narutowicza, druga (jeszcze lepsza) – za menu odpowiada szef kuchni NoBo, Jarosław Bieńkowski. Oczywiście nadal rządzi on w siedzibie głównej, ale w bistro ma godnego następcę. Jest nim Marcin Knop od lat związany z Kolorami Wina.

Fot: Kolory Wina Bistro 

Bistro bez wątpienia stoi lunchami, ale codziennie dostępnych jest też około ośmiu pozycji z często zmieniającej się karty. Lunchowy zestaw kosztuje 18 zł (można też zamówić oddzielnie zupę za 8 zł i danie główne za 13 zł), a w podstawowym menu pojawiają się regularnie klasyki znane z Kolorów Wina, takie jak poliki wołowe czy kaczka. To nowoczesna kuchnia międzynarodowa, w której szczególną uwagę zwrócono na dania fit. Do tych idealnie pasować będą świeżo wyciskane soki i warzywne koktajle, ale karta napojów obejmuje również te z zawartością alkoholu.

Fot: Kolory Wina BIStro

Jak przystało na bistro, wystrój jest mniej zobowiązujący, ale i tu nie zabrakło znanych z NoBo designerskich elementów(przykładem może być chociażby menu -wieszak „My Spot by Jan Plecháč and Henry Wielgus”). Wnętrze urządzone w nowoczesnym stylu, w którym dominują biele i szarości, przełamane ocieplającymi aranżację dekoracjami. W okresie letnim przed Kolorami Wina pojawi się letni ogródek, z czasem będzie także rozszerzana oferta lokalu, na przykład będzie można tu zorganizować imprezę zamkniętą.

Fot: Kolory Wina Bistro

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...