fbpx

Fifka i żulik, czyli łódzka kuchnia domowa

Jeśli lubicie gotować, a łódzka kuchnia jest bliska waszemu podniebieniu, to mamy dla was książkę idealną.

Fifka i żulik, czyli domowa kuchnia łódzka to książka autorstwa Anny Wojciechowskiej, w której zebrała ona 50 przepisów na proste, codzienne dania, jakie jadało się i nadal chętnie jada w łódzkich domach. Receptury pochodzą od kilku pokoleń kobiet w rodzinie pani Anny, spisywała je w trakcie rozmów z babciami, prababciami, ciociami i mamą. Znajdziecie tu zarówno znane i popularne potrawy, jak zalewajka czy prażoki z kapustą, jak również mniej oczywistą fifkę, dziada czy dudki. Nie jest to kuchnia stricte regionalna, ale skupia się na daniach, które z pewnością wielu z was pamięta z dzieciństwa, a być może gotuje do dziś.

Fifka i żulik, czyli łódzka kuchnia domowa

Ładnie wydana i ilustrowana apetycznymi zdjęciami książka podzielona jest na kilka działów, dzięki czemu bez problemu znajdziecie przepis na obiad czy deser. To obowiązkowa pozycja na półce każdego miłośnika łódzkiej kuchni i świetny pomysł na prezent dla każdego, kto lubi gotować. Książkę zamówić można na stronie wydawcy albo wygrać w naszym konkursie.

KONKURS

Dzięki uprzejmości wydawcy – łódzkiego stowarzyszenia Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO mamy dla was do wygrania książki Fifka i żulik, czyli domowa kuchnia łódzka. Aby je zdobyć wystarczy wysłać na adres kontakt@jemywlodzi.pl maila z odpowiedzią na pytanie:

Jakie danie najbardziej kojarzy ci się z kuchnią łódzką i dlaczego?

Na wasze maile czekamy do piątku, 12 grudnia 2014 r., do godziny 13.00. Nagrodzimy autorów najciekawszych wypowiedzi. Nie zapomnijcie podać w mailu swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Powodzenia!

Podobne posty

Oto 13 restauracji, w których poczujecie jesienny klimat. Aromatyczne, rozgrzewające i otulające ...
Nadziane do granic możliwości croissanty, ociekające serem smash burgery i chrupiąca włoska pizza w ...
Kto ma ochotę na gyros i zapiekaną fetę? Nareszcie pojawiły się w karcie Santorini. Idzie nowe – ...