Kulinarny weekend w łódzkich restauracjach

Sprawdźcie jakie kulinarne atrakcje czekają na was w nadchodzący weekend w łódzkich kawiarniach, restauracjach i w plenerze.

Warsztaty kulinarno – kulturalne w Litera Cafe

Warsztaty kulinarno-kulturalne w Litera Cafe

W sobotę i niedzielę (29 i 30 czerwca), w Litera Cafe odbędą się kolejne z serii warsztatów kulinarnych organizowanych przez Muzeum Rozproszone Litzmannstadt Getto. Ponownie tematem przewodnim będzie kulinarna historia Rosji, a uczestnicy przyrządzać będę dania z pokrzyw i innych jadalnych chwastów. Wszystkiemu towarzyszyć będzie czytanie „Zapisów wariata” Lwa Tołstoja.

W sobotę warsztaty rozpoczną się o godzinie 17.00, a w niedzielę odbędą się dwa razy – o godzinie 12.00 i 17.00. Koszt udziału wynosi 20 zł, a szczegóły znajdziecie w opisie wydarzenia na Facebooku.

Bikiniarski retro piknik na Bałuckim

Retro Piknik na Rynku Bałuckim

Inicjatywy na Rynku Bałuckim przykuwają naszą uwagę już od pewnego czasu. Najbliższa impreza ma podtekst kulinarny, więc możemy ją szczerze polecić. W sobotę 29 czerwca, w nowej hali Rynku odbędzie się Bikiniarski Retro Piknik nawiązujący formułą do weekendowych festynów, jakie odbywały się dziesiątki lat temu. Tematem przewodnim imprezy będzie „bikiniarstwo”, czyli radosne spędzanie wolnego czasu. Na uczestników czekać będą koce, leżaki, lemoniada i kosze owoców i sporo atrakcji, wśród których między innymi konkurs talentów, gra w bule i cymbergaja. Całość poprowadzi konferansjer, a czas umilać będzie muzyka z winyli. Atrakcją pikniku będzie Retro Jarmark, na którym kupić będzie można m.in. kulinarną biżuterię od Dłubaninki, ale także odwiedzić stoiska innych twórców.

Koncert charytatywny Ferment dla Słoni w Meblotece Yellow

Koncert charytatywny w Meblotece Yellow

W niedzielę 30 czerwca, w Meblotece Yellow odbędzie się koncert zamykający rok działalności Centrum Edukacji Artystycznej Ferment, które prowadzi lekcje gry na różnych instrumentach. Uczniowie Centrum zagrają nie tylko dla gości Mebloteki, ale także dla podopiecznych Fundacji Słonie na Balkonie, której przekazany zostanie dochód ze sprzedaży biletów. Dodajmy, że bilety kosztują symboliczną złotówkę, więc zachęcamy do kupowania kilku na osobę, bo Słonie na Balkonie to świetna inicjatywa i warto ją wspomóc. Fundacja pomaga skrzywdzonym dzieciom z problemami psychicznymi, które są pacjentami szpitala na Aleksandrowskiej.

Koncert rozpocznie się występami najmłodszych uczniów Fermentu o godz.16.00, a młodzież i dorośli zaprezentują się ok. 17.00. Wieczór zakończy krótki występ tria nauczycieli z Fermentu – zespołu Triple Sec. Szczegóły imprezy na Facebooku.

Dzień Ojca w klubokawiarni Różowe Okulary

Dzień Ojca w klubokawiarni Różowe Okulary

Łódzkie restauracje nie przygotowały zbyt wielu atrakcji z okazji Dnia Ojca, ale o tatusiach nie zapomniała klubokawiarnia dla dużych i małych Różowe Okulary. Tutaj przez całą niedzielę odbywać będą się zajęcia i warsztaty, w trakcie których ojcowie spędzić mogą czas z dzieciakami – tymi zupełnie malutkimi i tymi trochę starszymi. Będą zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku od roku do trzech lat, plastyczne dla dwu- i trzylatków, budowanie modeli samolotów dla maluchów do 6 lat i wyścigi modeli aut zdalnie sterowanych dla dzieciaków w wieku wczesnoszkolnym. Na koniec prezentacja robotów zbudowanych z klocków Lego Mindstorm, a do tego gry planszowe i pokaz wielkich baniek mydlanych.

Kawiarnia tego dnia zaprasza wyłącznie tatusiów z dziećmi, a na wybrane zajęcia warto się zapisać. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Niedzielny brunch z tatą w restauracji Delight

Niedzielny brunch rodzinny w restauracji Delight

Starsze dzieci mogą z okazji Dnia Ojca zaprosić tatę na niedzielny brunch do restauracji Delight w andel’s Hotel Łódź. Brunch to połączenie śniadania i lunchu, leniwy posiłek jadany późnym rankiem lub wczesnym przedpołudniem. Ta anglosaska moda zdobywa sobie coraz więcej miłośników także w naszym mieście. W restauracji Delight w cenie 99 zł od osoby spróbować można specjałów kuchni międzynarodowej autorstwa szefa kuchni Mirosława Jabłońskiego. Do wyboru jest kilkadziesiąt zimnych i gorących przysmaków, wybór deserów i owoców oraz napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Dzieciaki liczyć mogą na 50% zniżkę, specjalne dziecięce menu, bar lodowy i kącik zabaw z profesjonalną opiekunką. Brunch serwowany jest w godzinach 13.00 – 16.30.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...